Jetojnë në kasolle, rrëqeth me fjalët babai: Fëmijët më shumë hanë bukë thatë

Në vitin 2020 mjerimi është ulur këmbëkryq në shtëpitë e shqiptarëve. Një familje në fshatin Derstill në Gjinar jeton në varfrëri ekstreme. Kryefamiljari Panajot Derstill ka një apel. Ai kërkon...

Historia prekëse e 28-vjeçares: Këmbëve u gjuaja me grushta, por ky ishte fati im

Ditën e sotme rubrika “Ka një mesazh për ty” tek “E diela shqiptare” solli historinë e trishtë të Enkeledës, 28 vjeç. Enkeleda ka lindur me një problem në të...

Pronari grek surprizohet nga emigranti shqiptar: Ky këtu është djali im

Rubrika “Ka një mesazh për ty”, në Tv Klan solli ditën e sotme rastin e Xhovalinit, i cili që 14 vjeç ishte larguar nga familja e tij në drejtim...

Tërmeti i mori njërën vajzë, babai me lot në sy kërkon të flasë me...

Pak muaj më parë, në ditët e tm errshme pas tërmetit një baba u bë pjesë e medias pasi i kërkoi ndihmë kryeministrit për vajzën e ti, pasi ishte...

“Si e fitova Lotarinë Amerikane dhe çfarë më ndodhi në Amerikë”, vajza nga Tirana...

Ana nuk ngurron të rrëfejë gjithçka si të mirat ashtu edhe të këqijat që të presin, pasi shkon në “tokën e premtuar”…   Ajo na tregon një histori ndryshe nga pjesa...

Nuk bënin fëmijë prej 13 vitesh, mjekja i bën me katërnjakë, ja surpriza e...

Historia e fundit që mbylli puntatën e sotme të programit “Dua të të bëj të lumtur” ishte ajo e Klodjanës dhe Alketit. Ata ishin njohur që kur kishin qenë në...

Pas konfliktit me nusen e braktis nënën në azil. Mbas 8 vitesh nëna kërkon...

Një histori e trishtë azili. Nëna ribashkohet me djalin, vite më pas Programi “Dua të të bëj të lumtur” i Arbana Osmanit, solli emocione të forta edhe në këtë nisje...

Flinim përtokë, si ndryshoi jeta e dy motrave

Rubrika “Ka një mesazh për ty” solli ditën e sotme historinë e një familjeje nga Devolli. Dy motrat Ermela dhe Arlinda kanë treguar në studio vështirësitë që familja e...

“Dua të ma thuash në sy”, shoqet përballen LIVE në emision

Rubrika “Ka një mesazh për ty”, në Tv Klan solli ditën e sotme historinë e dy mikeshave të cilat prej 9-muajsh nuk kanë asnjë komunikim me njëra-tjetrën. Ishte Nikoleta,...

Kanë 12 fëmijë, historia e rrallë e çiftit që jeton në Lezhë

Në emisionin “Vizioni i pasdites” së fundmi ishin të ftuar një familje italiane e cila prej 15 vitesh jetojnë në Lezhë prej 15 vitesh. Çifti Rafaele dhe Francesca Fiori...

Te fundit

“Fasha e orarit për lëvizje do të zgjerohet…”, Rama tregon kur hyjnë në fuqi…

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se duke nisur nga java e ardhshme do të hyjnë në fuqi rregullat e reja dhe lirimet për sa...

38-vjeçari gjendet i pajetë në banesë, vëllai njoftoi policinë pas telefonatës…

Një 38-vjeçar është gjetur i pajetë në banesën e tij rreth orës 22:00 të së mërkurës në qytetin e Elbasanit.   Vdekja e papritur dhe e...

Gazetari i CNN tregon sekretin e mposhtjes së koronavirusit pa shkuar në spital (VIDEO)

Chris Cuomo, gazetar i CNN dhe njëherazi vëllai i kryebashkiakut të Nju Jorkut është prekur pak ditë më parë nga koronavirusi. Ai ka vendsour...