Historia prekëse/ Nusja – vjehrrës: Dua të jetoj me ty

Të ftuar në rubrikën “Ka një mesazh për ty” ishin Arbeni dhe Ergina, një çift shumë i dashurur, por që i mungon prezenca e Naunkës, nënës së Arbenit e...

Pas konfliktit me nusen e braktis nënën në azil. Mbas 8 vitesh nëna kërkon...

Një histori e trishtë azili. Nëna ribashkohet me djalin, vite më pas Programi “Dua të të bëj të lumtur” i Arbana Osmanit, solli emocione të forta edhe në këtë nisje...

‘Babai ishte i infektuar me COVID-19 kur ika’, rrëfimi prekës i mjekes shqiptare që...

“Shko, bëj mirë në Itali dhe kthehu e shëndetshme” ishin fjalët që prindërit i thanë Ornela Gelajt, para se të nisej në vendin fqinj, pjesë e 30 mjekëve dhe...

Vajza nuk mban dot lotët nga surpriza e babait, histori rrënqethëse

Rubrika “Ka një mesazh për ty”, në Tv Klan solli ditën e sotme historinë tepër të vështirë të zotit Ëngjëll. Bashkëshortja e tij ndërroi jetë në moshën 40 vjeçare,...

‘Ishte gabim trashanik’/ U fejua 17 vjeç, historia e gruas: Bashkëshorti bëri diçka që...

Emisoni “Historia ime” në Tv Klan solli ditën e sotme historinë e dh imbshme të një nëne 50-vjeçare, e cila është përballur me mjaft vu ajtje në jetën e...

Nuk do t’i mbani dot lotët/ Pas 55 vitesh gjen nënën biologjike, mesazhi prekës

Pas 55 vitesh, Matilda Koka bie në gjurmët e nënës së saj biologjike, falë investigimit dhe ndihmesës që shqiptarët dhanë në emisionin “Pa Gjurmë” në Report Tv. Pranë emisionit...

E Harrove Nënën Tënde, Kam Qenë Shërbëtorja Jote, Sot Jetoj E Vetme

LETRA E NJË NËNE Biri im! Kjo është një letër nga nëna jote e gjorë.   Më vjen turp të shkruaj, pas një pasigurie dhe pritjeje të gjatë, e mora penën disa...

Nëna 32-vjeçare: Jetën time ua kam dedikuar djemve, nuk dua të martohem më

Elizabeta Gjurra është një grua 32-vjeçare, nënë e 3 djemve, e cila në emisionin “Historia ime” në Tv Klan ka treguar jetën e saj tejet të vështirë. Ajo ishte...

“Pusho, mos fol”/ Të martuar prej 40 vitesh, çifti konf liktohet për pronën: Motra...

Rubrika “Shihemi në gjyq”, në Tv Klan solli ditën e sotme përballë njëri-tjetrit burrë dhe grua. Shqiponja dhe Kujtimi janë të martuar prej 40 vitesh dhe arsyeja e konf...

E pabesueshme, djali takon për herë të parë pas 53 vitesh nënën e tij...

Programi “Dua të të bëj të lumtur” çeli puntatën e mbrëmjes së sotme me një nga historitë ndoshta më prekëset që janë trajtuar ndonjëherë nga ky emision. Ishte historia...

Te fundit

U fotografua rrugëve të Prishtinës edhe pse ishte me Covid-19, Eliza Hoxha, tregon pse...

Këngëtarja e njohur kosovare Eliza Hoxha ka reaguar pas fotografive, që u publikuan në rrjetet sociale, ku pretendohej se ajo ka thyer karantinën.   Për këto...

Bëri dasmë në kohën e koronavirusit, Rama i bën shqiptarit atë që nuk e...

Një 39-vjeçar në Durrës është vënë në pra nga nga pol icia pasi njoftohet që të ketë organizuar në lokalin e tij një dasmë,...

U dashurua me të kur ishte 16 vjeçe, ja kush është burri i vajzës...

Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari la jetën në Amerikë, për të vijuar misionin që la pas i ati, Azem Hajdari në politikën shqiptare.   Rudina...