“Vjen krushka në shtëpi dhe më thotë një fjalë që nuk mund të thuhet”

Programi “Historia ime”, në Tv Klan solli ditën e sotme historinë e vështirë të Vangjeli Kondakçiut. Në vitin 2015, djali i saj u nda nga jeta si pasojë e...

“Kur i lashë rilinda”, Rrëfimi i një ish-dëshmitareje të Jehovait: Isha e shkatërruar, ja...

Amber Scorah* ishte gjenerata e tretë nga familja e saj që besonte se për çdo pyetje, apo sfidë të vështirë që jeta mund t’i vinte përballë e kishte përgjigjen....

“Jam paragjykuar në Shqipëri”, rrëfehet infermierja e mbuluar: Që kur unë kam aplikuar për...

Farmacistja Erjona Xhaferraj, e cila prej vitesh jeton në Kanada dhe së fundmi është nominuar për çmimin “Global Ëoman Aëard” ka rrëfyer rrugëtimin e saj në “Shqipëria Live”. Mirëpo, ajo...

Ishte thjesht një mësuese kur humbi vajzën e saj 7 muajshe, sot ajo është...

Mirela Sula psikologia që jeton në Londër nuk është personazh i panjohur për publikun shqiptar. E njohur si “Migrant Woman”, (gruaja emigrante) Mirela bëri bujë rreth 2 vjet më parë...

Historia tek Eni Cobani, që i la të gjithë pa fjalë : Motër e...

Kjo histori i shtangu të gjithë sot! A e ndoqët? Nëse jo, mund ta mësoni më poshtë:   Vëlla e motër, File dhe Vero janë protagonistët e sotëm të seancës së...

Motër dhe vëlla përballen me njëri-tjetrin për pronën: Çfarë dokumentesh kërkon kjo, se po...

Rubrika “Shihemi në gjyq”, në Tv Klan solli ditën e sotme konfliktin në familje si pasojë e një prone. Vëlla e motër nga qyteti i Gjirokastrës u përballën me...

Historia e pabesueshme e Julit dhe Xhevaires, nëna gjen vajzën pas 42 vitesh

Një histori gati e pabesueshme, ajo e Julit dhe Xhevaires. Nëna ka gjetur për herë të parë vazjën me të cilën ishte ndarë 42 vite më parë. Një dashuri e...

U kujdes për vajzën shtatzënë që nuk e njihte, gruaja: Për 13 vjet…

Programi “Historia ime”, në TV Klan solli ditën e sotme një histori shumë frymëzuese dhe tepër të veçantë. Meliha rrëfeu në studio se si u bë një nënë e...

Mrekulli! Përqafimi i vëllait binjak i shpëton jetën vogëlushit

Lindja e parakohshme dhe pesha shumë e vogël, nuk i dhanë aspak shpresë mjekëve se ky vogëlush do të mbijetonte. Por duket se një përfaqim prej vëllait të tij...

Epo vjeherr si kjo rralle gjen : Ja se cfare u beri ajo 3...

Epo vjeherr si kjo rralle gjen : Ja se cfare u beri ajo 3 nuseve te saja Një nënë e mençur e cila i kishte tre djem dhe i kishte...

Te fundit

A do të mbyllemi sërish? Ministrja Manastirliu: Do të ketë…

Me shtimin e rasteve pozitive me COVID-19 në vend, pyetja që po mundon qytetarët është nëse do të mbyllen sërish në karantinë apo jo....

Fundjava sjell reshjet e shiut e ulje temperaturash

Për ato që kanë planifikuar pushimet në fundjavë, moti nuk do të jetë i favorshëm. Reshjet e shiut rikthehen sërish. Bashkë me to edhe ulja...

Na vjen keq për ju; katër shenjat e horoskopit më pa fat këtë verë

Virgjëresha Do punosh shumë. Relaksi dhe pushimet duhet të presin. Do kesh probleme për të zgjidhur. Mos u shqetëso! Nuk do zgjatë shumë, vjeshta vjen...