Mrekulli! Përqafimi i vëllait binjak i shpëton jetën vogëlushit

Lindja e parakohshme dhe pesha shumë e vogël, nuk i dhanë aspak shpresë mjekëve se ky vogëlush do të mbijetonte. Por duket se një përfaqim prej vëllait të tij...

Epo vjeherr si kjo rralle gjen : Ja se cfare u beri ajo 3...

Epo vjeherr si kjo rralle gjen : Ja se cfare u beri ajo 3 nuseve te saja Një nënë e mençur e cila i kishte tre djem dhe i kishte...

Jetimi nga Shkodra gjen portofilin me 1 Mln lekë dhe bën gjestin e mrekullueshem:...

Momentet kur njerëzit shfaqin anën më të mirë të tyre janë pak të rralla. Por gjeste që shfaqin natyrën njerëzore transmetojnë pozitivitet dhe nxisin shpresë për ngjarje edhe më...

Ndodh mrekullia! I paralizuari arrin të ecë pas shumë viteve

Një baba 29-vjeçar në SHBA që mbeti i paralizuar nga mesi e poshtë, ka filluar të ecë sërish pas një implanti në trurin e tij. Kjo lloj procedure ishte e...

Sot e kuptova qe jam e adoptuar, ne rruge me doli ne grua m’tha...

v Sot e kuptova qe jam e adaptume, ne rruge me doli ne Gru m’tha “Ti je vajza ime, ata si ki prinder”! – Mirbrama te gjithve jam nje vajz...

E Harrove Nënën Tënde, Kam Qenë Shërbëtorja Jote, Sot Jetoj E Vetme

LETRA E NJË NËNE Biri im! Kjo është një letër nga nëna jote e gjorë.   Më vjen turp të shkruaj, pas një pasigurie dhe pritjeje të gjatë, e mora penën disa...

Rihapet do sja e Bleona Matës, deklarata e nënës: Takova vjehrrin dhe më tha...

Rihapet dosja e Bleona Matës. Pas lajmit sho kues se vajza do të kthehej në shtëpi, sa të hapen kufijtë, policia merr në pyetje një prej 5 vajzave dësh...

Gruaja e verbër çdo mëngjes shkonte në punë me autobus: As që dyshonte se...

Tregim prekës. Ndonjëherë dashuria që na japin të afërmit tanë është shumë më e fortë se errësira që na rrethon… Susan është 34 vjeç dhe jeta e saj ndryshoi tërësisht...

Djali më tha: “Ik nga shtëpia!”, nuk dija cfarë të bëja dhe u…

Unë që po ju shkruaj jam një grua në moshë, që kam kaluar vuajtje të mëdha, por ajo që po kaloj tani, nuk krahasohet me asgjë. Si thotë edhe fjala...

Gruaja e verbër çdo mëngjes shkonte në punë me autobus: As që dyshonte se...

Tregim prekës. Ndonjëherë dashuria që na japin të afërmit tanë është shumë më e fortë se errësira që na rrethon… Susan është 34 vjeç dhe jeta e saj ndryshoi tërësisht...

Te fundit

Batuta e kryeministrit për investimet: Ne jemi ‘atdheu i Shën Thomait’, po nuk prekëm,...

Kryeministri Edi Rama akuzoi qeverinë e kaluar për projektet infrastukturore të cilat i konsideroi “të lëna rrugëve” dhe të ndërtuara pa leje. Akuzën e...

Jonida s’po kalon dot kohë vetëm me Besnikun, përveç vajzës ka një tjetër të...

Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi kurorëzuan dashurinë e tyre në martesë vitin që lamë pas dhe më 18 qershor të 2020 u bënë prindër...

Gjeni ekuacionin që po çmend rrjetet sociale!

Lojërat vizuale rrisin aftësinë për të vërejtur detaje të vogla, ose me fjalë më të thjeshta, fuqinë tonë të vëzhgimit.   Në ju sjellim një ekuacion...