3 Motrat i kërkojnë pasurinë, prindërit shokohen, por përgjigja e vëllait do ju lërë...

Pjesë e rubrikës “Ka një mesazh për ty” ditën e sotme ishin 3 motra të cilat kishin ftuar vëllain e tyre, Roxhensin të cilin i ati e cilëson si...

Rrëfimi/ Dy motrat mjeke shqiptare në Gjermani: Rroga e parë ishte shumë e lart,...

Aurora dhe Elona Meta janë dy motra mjeke në Gjermani, të cilat kanë themeluar edhe Federatën e Mjekëve Shqiptarë në Evropë.Gjatë një emisioni në një tv në Shqipëri, dy...

Pas divorcit, nëna gjen të dashur: Ky është mesazhi që fëmijët kanë për t’i...

Sheldona dhe Eriksoni erdhen në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “ për të dhënë një mesazh për nënën e tyre, Irmën, pasi ajo do të largohet dhe...

Sakrificat e gjyshes, shet shtëpinë për të shlyer kredinë e mbesës

Rasti i parë i rubrikës “Ka një mesazh për ty” te “E diela shqiptare”, kishte protagoniste gjyshe Tahirenë, një zonjë shumë e ëmbël e cila kishte bërë shumë sakrifica...

Historia që do ju rrëqethë mishin, ata u deshën që fëmijë, por fati i...

Qëkur ishin fëmijë, ndoshta edhe pa e kuptuar, tek ata lindën shkëndijat e para të dashurisë. Por rrugët e tyre u ndanë aty dhe u deshën shumë vite të...

“Dëshira ime…”, ishte tema e hartimit… Fjalët që shkroi ky djalë të ‘këpusin shpirtin’,...

Po kontrolloja detyrat e shtëpisë së nxënësve një natë pas darkës. Burri im ishte ulur pranë, duke luajtur “Candy Crush Saga” në telefonin e tij. Papritmas, sytë mu mbushën...

Shiti unazën për t`i blerë rroba nuses së djalit, sot nëna merr dhuratën më...

Një vajzë dhe një djalë, motër e vëlla i bën një surprizë nënës së tyre, e cila vuan nga një sëmundje kancerogjene. Ata kishin zgjedhur t`i përcillnin një mesazh...

Prinderit ndalojne vajzen te martohet me djalin qe punon ne ndertim, por pas 10...

Prindërit gjithmonë duan më të mirën për fëmijët e tyre dhe shpesh bëjnë çdo gjë që ata i konsiderojnë si me e mira për to, edhe pse ajo mund...

Histori që të bënë me lot/ E lindi vajzën pas hekurave, shqiptarja e gjen...

Emisioni ’Pa Gjurmë’ realizon takimin e rrallë dhe emocionues të Dashuri Begaj me vajzën e saj Migena. Ky takim ndodhi në ambientet e Report Tv, pa praninë e kamerave. Nëna...

“Ti duhet të dish dhe hallin tim”, Eni Çobani ‘nxehet’ me të ftuarin: Më...

Rubrika “Shihemi në gjyq”, në Tv Klan solli ditën e sotme problematikën e vështirë të zotit Albert. Baxhanaku i tij, burri i motrës së gruas i thotë që djali...

Te fundit

‘Një herë më hodhi dorën në qafë dhe…’, këngëtari shqiptar flet për femrat që...

Këngëtari Ylli Baka është një prej artistëve më të mirë të tregut muzikor shqiptar. I ftuar në emisionin “Ora Verore”, Sharka e pyeti këngëtarin...

Pamje trishtuese, luani po jep shpirt në kafazin e restorantit shqiptar

Tregtita e kafshëve të egra dhe mbajtja e tyre në kushte çnjerëzore nuk ka të ndalur si në Shqipëri por edhe në Kosovë. Prej vitit...

Fati yt sot/ Horoskopi, e martë 4 Gusht 2020

Dashi Nëse duke kaluar momente stresuese, bëni një pauzë nga punët e përditshme. Me rëndësi është që të kujdeseni për shëndetin tuaj. Shtojini dozës...