Recetat e motçme shqiptare/Qofte Me Miell Misri dhe Djathë për të lëpirë gishtat deri...

Një gatim i veçantë që përgatitet shumë shpejt dhe me pak përbërës por shija e tyre është e mrekullueshme. Përgatiten krejt lehtë dhe në një kohë të shkurtër. Mund të...

S’po dini çfarë të gatuani për sot në drekë? Kjo është recetë ideale për...

Domatet janë më të preferuarat e verës dhe përdorimet e tyre në këtë stinë janë të larmishme. Një prej mënyrave më të mira për të shijuar magjinë e domateve është...

Ushqime Provojeni ta bëni në shtëpi këtë akullore e do mbeteni pa fjalë nga...

Fansat e akullores me siguri e kanë vënë re që është thuajse e pamundur të gjejnë një akullore me shije rrushi.   5 Arsye Përse nevojitet Të Hani Më Shumë Rrush...

Me një kosto minimale, mësoni si të përgatisni vet në shtëpi akulloren më të...

Recetë nga znj Katerina: Përbërësit   1 litër qumësht 6-7 lugë sheqer   3-4 kokrra vezë 2 lugë niseshte 1 vanilje 1 lugë gjalpë Fruta të thata Reçel për servirje Përgatitja Fillimisht vendosim qumështin të vlojë dhe më pas e lemë t’i...

Do ti mbani mend gjithë jetës tuaj : Kulaçka në tigan në vetëm 2...

Përbërësit: 300 g miell 1 vezë 50 g gjalpë 150 g kos 10 g fryrës keku ose sodë buke Kripë. Për mbushjen: Gjizë, Djathë i bardhë. Në tas vendosim miellin,...

Receten e byrekut ideal e di ndonjeri nga ju? Ate do t’ua mesojme ne...

E keni provuar byrekun me qepë dhe domate, me gjizë apo me veze. Ai vjen paksa ndryshe, sepse baza është patatja dhe ka një shije vërtet të mrekullueshme, veçanërisht...

Do lëpini gishtat me këtë byrek, provojeni, guxini dhe nuk do i ndaheni

Qumështori me Petë dhe Arra të Pjekura është një ëmbëlsirë e mrekullueshme, shija e të cilit është e papërshkruar kur përgatitet nga mjeshtëria e duarve të amvisave shqiptare. Fantastik...

Mundoheni shume por nuk e beni ashtu sic duhet : Ja receta fikse e...

Ky krem karamel, zakonisht piqet në furrë në banjëmari, por francezet e përgatisin më thjesht. Ato e vënë të piqet direkt në furrë të pangrohur më parë, në temperaturë...

Keto 10 gabime i bejme gjithmone me mishin, mesojni qe mos ti perserisni me

Në kuzhinë shpesh bëjmë gabime që mund të shkaktojnë probleme shëndetësore pak a shumë serioze. Këtu janë 10 gabime që nuk duhet të kryhen kur shkrijmë ose përdorim mishin.   Vendosni...

Kukurec i Pjekur i Shtëpisë – Shije Speciale nga Tradita

Tradita shqiptare ka plot gatime të veçanta e speciale që spikasin në shijen por edhe përgatitjen e tyre. Një nga recetat më të veçanta e fantastike është përgatitja e kukurecit. Ndonëse...

Te fundit

Cikloni ‘Ianos’ go det fuqishëm Greqinë, dy të vdekur, njëri prej tyre një fermer...

Është shënuar vi ktima e dytë nga cikloni mesdhetar “Ianos”, i cili po godet shumë zona të Greqisë. Pak më parë u raportua për një...

Nuk kemi asnjë kafshatë bukë, s’ hyjmë dot na shtëpi, kemi…

Nje histori e trishte eshte paraqitur diten e djeshme ne emisionin Pa Gjurme ne televizonin Report Tv. Per me shume ndiqni videon https://youtu.be/vKP0xn9eqa0

Të famshëm dhe me lek/ Këta janë vipat shqiptarë që janë kapur duke marrë...

Pavarësisht se kanë shumë para të përfituara nga këngët e tyre apo nga bizneset, ka disa të famshme që kursejnë në të blerë. Mund të...