ZJARR NË PARKUN KOMBËTAR TË THETHIT, DYSHOHET PËR ZJARRVËNIE TË QËLLIMSHME

Një zjarr ka rënë në Parkun Kombëtar të Thethit. Burime bëjnë me dije se dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme. Në vendngjarje kanë shkuar punonjësit e sherbimitpyjor dhe ata të zonave...

Më 7 Shtator “Elita 5” feston 30 vjetorin

Grupi roker Elita 5 ka zgjedhur Tiranën për të festuar 30 vjetorin e krijimit. Me anë të kësaj përformancë Elita 5 do të sjellë për publikun e kryeqytetit të...

OSHEE faturë 20-milionëshe, për abonentin që s’ka hyrë ende në shtëpi

Çuditë shqiptare nuk kanë të sosur. Pa hyrë në shtëpinë e re, qytetarit i vjen një faturë e energjisë elektrike me vlerë prej gati 20 milionë lekësh. Jako Blani me...

Përpunohej në kushte skandaloze, AKU bllokon 1,6 ton mish… brenda lloto-sportit

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU) ka bllokuar 1,6 ton mish në Tiranë, që përpunohej në kushte skandaloze nga një subjekt me aktivitet “Bar-Kafe/Lloto”. AKU bllokoi aktivitetin e subjektit, ndërsa u...

Video/ Një kalë i ngordhur hidhet në det, tmerrohen pushuesit nga era e rëndë

Pamje shqetësuese dhe aspak të hijshme vijnë nga plazhi i Tales në Lezhë. Një kalë i ngordhur është hedhur në det. Trupi i kafshës së ngordhur, ndihmuar nga temperaturat e...

Plazhi i Velipojës, mrekullia verore e Veriut të Shqipërisë!

Velipoja ndodhet në Rajonin e Shkodrës, pranë kufijve me Malin e Zi. Emri Velipojë vjen nga sllavishtja e vjetër (Velikopoje – Fushë e Madhe). Zona turistike shtrihet në një...

Thëniet më të çuditshme nga të dënuarit me vdekje përpara ekzekutimit

Mund të tingëllojë e çuditshme ajo që do të lexoni më poshtë, por fjalët e fundit që një njeri mund të thotë përpara vdekjes mund t’iu lënë me gojë...

Facebook tremb botën, fiken serverat

Rrjeti social Facebook ka hasur probleme para disa minutash dhe ka rënë. Nuk dihet nëse është vetëm për shqipërinë apo është ndonjë problem në mbarë botën. I vetmi opsion që...

Prek trashëgiminë,”Lumi i Shalës”

Lumi i Shalës është një destinacion turistik që përshkruhet nga vizitorët që e kanë parë nga afër si perla e bukurive të Komanit.   Ngjyra e ujit është karakteristikë e këtij...

Fëmijët e fshatit janë më të fortë fizikisht se ata të qytetit

Fëmijët që janë rritur në mjedis rural, rrethuar nga kafshë dhe pluhur, kanë sistem imun më të qëndrueshëm ndaj stresit si edhe çrregullimeve të tjera.   Sipas një hulumtimi të ri...

Te fundit

Pas gjashtë vjetësh martesë merr vesh se bashkëshorti ishte i martuar edhe me 3...

Mary Turner Thomson mbeti e zhgënjyer kur zbuloi se bashkëshorti i saj, me të cilin mendonte se do të kalonte gjithë jetën, ishte bigamist...

Nuk janë binjake, por nënë dhe bijë: 10 raste vështirë që mund t’i dalloni

Duken si binjake, por në fakt janë të gjitha nënë dhe bijë ndërmjet vete. BrightSide ka sjellë disa foto interesante, ku vështirë të kuptoni...

Alma Çupi kallëzon Blendi Fevziun në SPAK: Turp i madh, më ka vjēdhur emisionin

Gazetarja shumë e njohur, autorja e emisionit “Histori Shqiptare”, në televizionin e shumëfamshëm “Klan”, Alma Çupi, u paraqit sot në orën 12:00, në dyert...