PLOT 57 MLN EURO NGA EKSPORTI I ENERGJISË, PRODHIMI MË I LARTË HISTORIK NË...

Korporata Elektroenergjetike Shqiptare ka publikuar treguesit ekonomiko-financiare dhe operacional të 6-Mujorit të parë të vitit 2018. Këtë periudhë janë htyer rekordet hisotrike të fitimi si pasojë e reshjeve të...

Sa para dërgojnë në atdhe emigrantët shqiptarë në Itali!

Shifra është bërë e ditur nga Il Sole 24 ore në një infografikë të ndërtuar nga të dhënat e Bankës së Italisë. Viti që ka shënuar rekordin është 2007-a, me...

Te fundit

Sot këta dy vëllezër bëjnë namin në muzikën shqiptare/ E gjeni dot kush janë

Getinjo me sa duket mbrëmë u bë nostalgjik. Në llogarinë e tij në Instagram, reperi ka ndarë një foto nga fëmijëria me ndjekësit. Në foto...

Ja gjërat që bën një burrë kur ju do çmendurisht

Sipas psikologëve dhe terapistëve të marrëdhënies në çift, ekzistojnë disa sjellje të caktuara të cilat tregojnë ndjenjat e forta që dikush ka për ju. Do...

Gjeni përgjigjen e saktë. Nuk është aq e thjeshtë sa duket

Nëse nuk arritët ta zgjidhnit këtë ekuacion matematike, lexoni më poshtë: Përgjigja e saktë është 11. Ja si duhet llogaritur. Zbatoni rendin e veprimeve: (kllapa, eksponentë, shumëzim,...