SHIFRA/ Sa miliardë sollën emigrantët në ekonominë shqiptare

Që nga viti 1992, kur nisën flukset e para të prurjeve të emigrantëve, deri në fund të 2017-s, janë futur në ekonominë shqiptare 26 miliardë dollarë në formën remitancave. Gjysma...

AKEP shkel Ligjin, Organizatat jo qeveritare detyrohen të lënë disa domaine në hapësirën .AL

AKEP ka bërë disa ndryshime në Rregulloren nr. 2 datë 21 02. 2008 “Për regjistrimin e emrave të domaineve nën.al dhe nëndomainet.gov.al” duke miratuar ndryshimet me Vendim Nr 41...

Te fundit

Ndryshohet Kodi Penal për ata që shkelin karantinën: Deri në 15 vite burg për...

Ashpërsohet Kodi Penal për të gjithë ata që do të shkelin karantinën. Mësohet se në rastin kur nga shkelja e karantinës mund të vd...

“Je bërë si Sali Berisha një vit para se të humbte besimin tek ne”,...

Një qytetar ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Rama se pse nuk kishte vendosur maskë dje gjatë një vizite që kishte bërë në Thumanë. Ai...

‘Cekja e Beratit’ në karantinë: U çamë me ashure, zihem me gruan në shtëpi

Sejfulla Myftari, i njohur ndryshe si ‘Cekja i Beratit’, ishte i ftuar ditën e djeshme në emisionin “Vizioni i Pasdites”, për të treguar më...