Shqipëria së shpejti me trena ekspress, publikohen detajet

Shina hekurudhore të lidhura me Greqinë, Maqedoninë e Malin e Zi (e si rrjedhojë edhe me rrjetin hekurudhor europian) dhe trena që ecin me 100-120 apo 140 kilometra në...

‘Air Albania’ krijohet brenda 10 ditëve, zbulohen cilët janë aksionerët

Kompania shqiptare e fluturimeve Air Albania parashikohet të krijohet brenda 10 ditëve. Vendimi për procedurat e krijimit të shoqërisë “Air Albania shpk” është publikuar në Fletoren Zyrtare dhe parashikon...

Te fundit

Ndryshohet Kodi Penal për ata që shkelin karantinën: Deri në 15 vite burg për...

Ashpërsohet Kodi Penal për të gjithë ata që do të shkelin karantinën. Mësohet se në rastin kur nga shkelja e karantinës mund të vd...

“Je bërë si Sali Berisha një vit para se të humbte besimin tek ne”,...

Një qytetar ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Rama se pse nuk kishte vendosur maskë dje gjatë një vizite që kishte bërë në Thumanë. Ai...

‘Cekja e Beratit’ në karantinë: U çamë me ashure, zihem me gruan në shtëpi

Sejfulla Myftari, i njohur ndryshe si ‘Cekja i Beratit’, ishte i ftuar ditën e djeshme në emisionin “Vizioni i Pasdites”, për të treguar më...