Donald Trump ngjall shpresën e të gjithëve: Kjo situatë do të marrë fund para...

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka deklaruar së fundmi në një interviste për ‘Fox News’ se kjo situatë e rëndë në Amerikë do të kalojë...

“Mish për top”, mjeku pozon pa rroba për mungesën e maskave

Dhjetëra mjekë të spitaleve në Francë kanë kritikuar publikisht qeverinë gjatë javës së fundit, duke denoncuar mungesën e mjeteve mbrojtëse për spitalet, për të cilat ata thonë se janë...

Katër ekspertët japin shpjegimet e tyre, a do të arrijë ta mposhtë moti i...

Presidenti amerikan Donald Trump sugjeroi muajin e kaluar që moti i ngrohtë do të ndihmojë në dobësimin e përhapjes së coronavirusit ndoshta qysh në prill. Por ndërsa pranvera erdhi të...

‘Kam bërë betimin dhe duhet të…’/ U rikthye në punë, fjalët e këtij mjeku...

Një foto që po ben xhiron e botës është ajo e mjekut që shihni meposhtë. 85-vjeçar iu rikthye punës në Itali teksa u shpreh se nuk ka frikë pasi ky...

Gjermania “në këmbë”, do të kurojë pacientë italianë me koronavirus

Gjermania nuk i ka shpëtuar koronavirusit, me afro 30 mijë persona të prekur, por fatmirësisht numri i të vdekurve është i ulët krahasuar me vendet e tjera.   Sistemi shëndetësor gjerman...

Gjermania “në këmbë”, do të kurojë pacientë italianë me koronavirus

Gjermania nuk i ka shpëtuar koronavirusit, me afro 30 mijë persona të prekur, por fatmirësisht numri i të vdekurve është i ulët krahasuar me vendet e tjera.   Sistemi shëndetësor gjerman...

Dasmat në Angli do të bëhen me pesë persona, të tjerët do të ndjekin...

Numri i personave në një dasmë në Angli, gjatë krizës së coronavirusit në kishë do të kufizohet me vetëm pesë persona. Sipas rregullave të kishës, të pranishëm do të jenë...

Masat kundër koronavirusit, ja mënyra e re e veçantë që po përdor policia në...

Pas gjendjes dhe kolapsit që ka pushtuar Italinë, edhe Spanja duket se po shkon në të njëjtat hapa. E ndërsa qindra viktima të tjera u numëruan në 24 orët e...

Përhapja e koronavirusit/ Edhe Gjermania shtrëngon masat me “dorë të hekurt”, gjobat deri në...

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe kryeministrat e landeve kanë vendosur sot gjatë një konference telefonike që të ndalohen kontaktet sociale. Denimet tepër të larta.   Gjermania e ka kuptuar shumë seriozisht...

Menduat se RAMA e ka shtrënguar shumë? Ja ç’bën MACRON në Francë: 3700 euro...

Në ditën e 6-të të masave drastike, mbetet ende një sfidë përmbushja e tyre në Francë. Ata që shëtisin në Bois de Boulogne, apo gratë e shtëpisë që qëndrojnë...

Te fundit

Në ditën e tij të lindjes këngëtari shqiptar bëhet baba për herë të dytë

Këngëtari shqiptar Altin Sulku feston sot ditëlindjen. Në ditën e tij të veçantë ai ka marrë dhuratën më të çmuar: është bërë baba për...

Në shtëpinë e Gaz Pajës, aktori dhe bashkëshortja e tij tregojnë si po e...

Gaz Paja dhe bashkëshortja e tij, Ira ishin në një lidhje live nga shtëpia e tyre për emisionin “Ftesë në 5”.   Gazi tregoi se karantina...

Punëtorët në të zezë, Rama: Tregoni ku keni punuar që të përfitoni

Gjatë një komunikimi me qytetarët, kryeministri Edi Rama është shprehur se ata persona që kanë punuar në të zezë duhet të tregojnë ku dhe...