“Kemi 33 vite diferencë, njerëzit mendojnë se bashkëshorti është gjyshi im”

Një grua ka treguar sesi njerëzit e ngatërrojnë bashkëshortin e saj 70-vjeçar me gjyshin e saj. 37-vjeçarja, Stacey Crutchfield, dhe bashkëshorti, Tom, 70 vjeç, kanë qenë së bashku për pothuajse...

Dita që i ndryshoi jetën shqiptarit që u bë hero në Francë

Shtetasi kosovar Florim Shehu, i cili u kthye në hero pasi shpëtoi nga mbytja në muajin qershor dy familjet fqinje, i është ofruar leja e qëndrimit për një vit. 33-vjeçari...

Lindën të ngjitura nga koka, binjakët nisin të flasin dhe ecin pas operacionit që...

Dy vajza binjake dy-vjeçare, të cilat lindën të ngjitura pas kokës, po jetojnë tashmë një jetë normale të ndara nga njëra-tjetra. Erin dhe Abbey Delaney iu nënshtruan një operacioni të...

BAMIRËSIA PËR FËMIJËT E SËMURË MBLEDH 20 MIJË BABAGJYSHË PARA SPITALIT

Sigurisht që aty ku ka nevojë për shumë ndihmë, duhet vërtet prania e Babagjyshit!     Por këtë radhë nuk ka ardhur një, por plot 20 mijë mjekra të bardha me kapuçë...

Gjermania pendohet: Lehtësuan masat, rritet numri i rasteve të reja

Shkalla e infeksionit të koronavirusit në Gjermani raportohet të jetë rritur, pak pasi qeveria nisi të lehtësojë masat. Kështu vendi po i rikthen sërish kufizimet duke i bërë thirrje...

Foshnja mbërriti në spital në gjendje të rëndë shëndetësore, policja i jep gji

Celeste Ayala po punonte në spitalin e fëmijëve të Sor Maria Ludovica në Buenos Aires, Argjentinë, kur një foshnje e kequshqyer u soll duke qarë me dëshpërim.   Menjëherë ajo i...

Mesoi se do te behet me nip, e reja peson atak

Një vajzë e re pësoi një sulm në zemër, pasi ajo mësoi se do të bëhej tezja e një nipi. Chloe Marriott, 19 vjeçe, ishte mbledhur me njerëzit e...

Shijoni këto momente historike: Një makinë Tesla në hapësirë

Imazhi është befasues, i paparashikueshëm. Një makinë gjendet në hapësirë. Në timonin e saj gjendet një person me veshje të hapësirës, i cili ka vënë edhe rripin e sigurimit....

Ndodh mrekullia, 57-vjeçari ngrihet në këmbë pas 13 vjetësh

Një kavilie e tërë e rindërtuar me një protezë me porosi në formatin 3D: hera e parë në botë që realizohet kjo gjë, dhe implantimi u bë më 9...

Habit gjyshja 70-vjeçarja: Jam 6 muajshe shtatzënë, më kanë thënë se është vajzë

Një grua 70-vjeçare që pretendon se është gjashtë muaj shtatzënë me fëmijën e saj të tetë do të bëhet gruaja më e vjetër që do të lindë një fëmijë,...

Te fundit

Tregtari e masht roi! Fermeri shqiptar kujtoi se i humbi të gjitha, por ne...

Shkoi të blejë domate të quajtur “zemër kau”, por tregtari e mashtroi dhe ferma e tij u kthye në një “thesar” fitimprurës. Kjo është...

I moshuari italian i lë në testament 180 mijë euro, por shikoni cfare i...

Gjate kesaj jave ne emisionin investigativ “Stop” eshte treguar historia e nje qytetari nga Fieri bashke me motren e tij te cilet tregonin se...

Ilir Beqja ben propozimin e ri ne parlament qe gezon te gjithe Shqiptaret

Ilir Beqja ka propozuar diten e sotme në Kuvend nje ide gjeniale që gjatë verës, 2 ose 3 javë, administrata të jetë pushim edhe...