‘Italia po sheh dritë’/ Frenohet numri i infeksioneve dhe vdekjeve

A është ky lajmi që priste gjithë bota? Është akoma shumë herët për ta thënë, por Italia ka nisur të marrë pak frymë. Një parashikim thoshte se të dielën do...

Njihuni me njeriun më të pushtetshëm në botë – Edhe Papa ia puth dorën

Të gjithë puthin duart e papës, kreut të krishterë, përveç anëtarëve të kësaj familjeje, Papa ua puth duart.   Pasuria e tyere poseduese është 500.000.000.000.000$, (500trilion dollarë).Është familje me prejardhje Gjermane,...

Vritet në pritë 22-vjeçari shqiptar në Itali

Një i ri shqiptar është vrarë me armë zjarri mbrëmjen e 9 Majit në Siena të Italisë. Sipas mediave vendase, ngjarja ndodhi në një rrugicë disa metra larg sheshit kryesor...

Italia: Gati ligji i ri për pajisjen me leje të rregullt qëndrimi për emigrantët...

Qeveria italiane po analizon mundësinë e aprovimit të një ligjit të ri për pajisjen me leje të rregullt qëndrimi emigrantët që jetojnë e punojnë ilegalisht në Itali. Kusht është të...

“Gjinjtë e trazirave”, kush është politikania që shkoi në parlament gjysëm e veshur? (FOTO)

Nuk i është dëgjuar ndonjëherë zëri në debatimin e tematikave të rëndësishme të cështjeve në vend, por emri i deputetes Paulinja Da Silva është mjaft i dëgjuar. Të paktën...

Gjermania hap dyert nga 7 janari, ja detajet

Gjermania ka nevojë për të paktën 260,000 punëtorë të rinj emigrantë çdo vit për të përmbushur nevojat e saj. Vendi që po na merr infermierët, ofron punë edhe në...

Kush është 22-vjeçari shqiptar që u ekzekutua nga një bari në Itali

Mbrëmjen e 9 Majit është ekzekutuar në Siena të Italisë, 22 vjeçari shqiptar Alfred Ndoja që njihet edhe me emrin Andrea. Policia italiane ka arrestuar autorin e krimit, një 45-vjeçar...

U transmetua 2 vite më parë në “Netflix”, seriali që parashikoi hap pas hapi...

Seriali korean “My Secret Terrius” është shfaqur për herë të parë në “Netflix” në vitin 2018. Ata që e kanë parë e dinë se në këtë film parashikohet ngjarja...

Një mesazh nga Mjeku Italian i cili na qetëson të gjithëve: Kjo është e...

Një mjek i spit alit infektiv të San Martinos i ka bërë thirrje njerëzve që të mos të alarmohen nga koronavirus sepse të gjithë po lënd ojnë veten. “Ne duhet...

Gjermania merr vendimin e keq për shqiptarët që janë atje: Nga nesër nëse e...

Shteti i Gjermanisë ka ashpërsuar ligjin për shqiptarët që zihen duke punuar në të zezën. Statistikat vjetore të Entit Doganor flasin për rritje drastike të punës në të zezë në...

Te fundit

Kufizimet nga koronavirusi/ Policia: Ja ku lëvizet lirisht dhe ku kemi kushtëzime në pikat...

Nese keni planifikuar rruge jashte vendit, duhet te keni mire parasysh se mundesi per te levizur te lire eshte e kufizuar, jo vetem me...

Do habiteni! Ja çfarë tregojnë format e gishtave të këmbës, po ju si i...

Gishtat e duarve mund të zbulojnë aspekte të caktuara të personalitetit tonë, e njëjta gjë ndodh me gishtat e këmbëve. Nëse jeni kurioz, bëjeni...

Infektohet me koronavirus edhe deputeti shqiptar, do bëhen dhe testime për…

Deputeti që sot doli pozitiv me Covid-19, dje ishte prezent në seancën e Kuvendit. Deputeti i AAK-së Rasim Selmanaj rezulton pozitiv me Covid-19 ... Deputeti i...