Ornela që na bën KRENARË! Infermierja shqiptare del në faqen e parë të gazetës...

Një nga infermieret shqiptare është në faqen e parë të medias italiane “La Repubblica”. Bëhet fjalë për Ornelën, e cila është vendosur në mesin e katër grave nga e...

COVID-19 anullon dasmat, të gjithë martohen në vjeshtë

Ceremonitë martesore janë anuluar nga pasiguria për fundin e epidemisë që ka paralizuar çdo gjë në vend. Koronavirusi i trembi çiftet që kishin vendosur të organizonin një ceremoni martesore...

Barbara dhe Salvini falenderojnë Shqipërinë për dërgimin e mjekëve, thumba Europës: E keni memorien...

Moderatorja Barbara D’Urso dhe ministri Matteo Salvini kanë falenderuar Shqipërinë për dërgimin e 30 personave të personelit mjekësor, për të ndihmuar vendin e tyre në luftën ndaj Covid-19. Teksa...

Italia jep sinjale pozitive, masat kanë funksionuar

BotaItalia jep sinjale pozitive, masat kanë funksionuar Publikuar në : 22:16 - 29/03/20 | 55 “Ka në mënyrë të vazhdueshme më pak vdekje dhe më pas të shtruar në terapi intensive, pikërisht...

Mjeku kthehet në shtëpi, shpërthen në lot pasi e ndalon djalin ta përqafojë

Pandemia e koronavirusit po alarmon gjithë botën dhe ndërsa të gjithë janë mbyllur në shtëpitë e tyre, mjekët dhe punonjësit e kujdesit shëndetësor janë në ballë të “luftës”. Vështirësia më...

Papa Françesku: Sot lutje dhe lot për njerëzimin

Me një bilanc tragjik nga përhapja e koronavirusit në botë, Papa Françesku e cilësoi këtë të diel, si ‘të dielën e lotëve’ Ati i Shenjtë, theksoi disa nga vuajtjet që...

Koronavirusi/ Populli i Argjentinës thotë se Virgjëresha Mari u shfaq në qiell për t’i...

Qytetarët dixhitalë në Argjentinë falenderon Virgjerëshën Mari që po i mbron nga epidemia e koronavirusit, pas pretendimeve se një imazh i saj ishte shfaqur në qiell. Fotot u bënë një...

Bie ndjeshëm numri i të prekurve në Itali, të shëruarit trefishohen

Sipas të dhënave të fundit të dhëna nga Mbrojtja Civile në Itali, sot numri i të prekurve ka rënë ndjeshëm, 3 651 gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa dje...

Çdo ditë po përballet me vdekjen, infermierja shpërthen në lot pasi njerëzit e duartrokasin...

Në ditët e sotme heronjt e vërtetë janë mjekët, infermierët dhe i gjithë personeli mjekësor, i cili është në ballë të situatës tragjike të krijuar nga koronavirusi i ri,...

EUROPOL: S’KA VAKSINË, MASHTRUESIT BIZNES ME “FRIKËN”

Frika nga virusi është një “model përfitimi biznesi” për mashtruesit, paralajmëron Autoriteti Policor i BE-së, Europol. Ofertat për vaksina që shfaqen janë të falsifikuara ndaj Europoli tërheq vëmendjen të...

Te fundit

Meri Shehu nxjerr horoskopin mujor: Ja çfarë pritet për të gjitha shenjat

Parashikimi mujor i yjeve. Astrologe Meri ka publikuar parashikimin e muajit Prill duke shpjeguar se çfarë do të ndodhë në data të caktuara dhe...

“Më duket sikur kam lindur për së dyti”/ Flet 66-vjeçari që fitoi betejën me...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka ndarë në faqen e saj në Facebook videon e një prej pacientëve që ka lënë...

POLICIA PENGON PUNONJËSIT QË U LEJOHET TË PUNOJNË

Kjo është deklarata e ministrit për shtetin Arben Ahmetaj bazuar në urdhërin numër 193 të ministrisë së shëndetësisë i cili lejon që punonjësit e...