Pompeo, thirrje Turqisë që Shën Sofia të mbetet muze

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo i bëri thirrje Turqisë të lejojë ish-katedralen bizantike të Shën Sofisë të mbetet muze. Komentet bëhen një ditë para një vendimi gjyqësor që mund...

“Idiotët me pantallona janë të pashpresë”! Ish-zv.ministrja prezanton partinë e saj të re e...

Ish-zv.ministrja e Infrastrukturës në Ukrainë, Aleksandra Klitina i ka lënë të gjithë pa fjalë me veprimin e saj të fundit. E veshur vetëm me bikini ngjyrë portokalli, ajo ka njoftuar...

VIDEO/ Momenti kur nusja bie në oqean teksa tenton të bëjë setin me foto

Ky është momenti plot humor kur një nuse magjepsëse ra nga një motorr uji ndërsa pozonte me fustanin e saj të dasmës. Nusja Aili Reierson, nga Puyallup, Uashington, u ngjit...

“Mos shkoni në Shqipëri!”/ Austria s’i këshillon qytetarët e saj të vijnë në Ballkan:...

Situata në të cilën ndodhet Shqipëria ka bërë që Austria t’i bëjë thirrje qytetarëve të saj të shmangin udhëtimet drejt këtij destinacioni. Gjithashtu në listën e vendeve që Austria nuk...

Biznesmeni nga Lezha: Si u njoha me vajzën milionere nga Kina

Rolando Lekaj jeton prej 8 vitesh në Kinë, ku ka punuar si model. Ai është i martuar me Tereza Lekaj, sipërmarrësen e famshme në të gjithë botën, që shpesh...

Italia ndjek linjën e BE-së, s’hap kufijtë me Shqipërinë

Italia ka ndjekur linjën e BE-së për hapjen e kufijve. Mësohet se prej ditës së nesërme do të lejohet lëvizja e lirë në listën prej 14 vendetsh extra Schengen, të...

Vjen lajm i mire per te gjithe ata qe duan te martohen por ka...

Lajm i mire vjen nga Italia ka vendosur të lejojë ceremonitë martesore pasi ishin te ndaluara por ka nje kusht qe duhet ruajtur distancimi social. Por cifti nuk duhet...

Keni në plan që të punoni në Gjermani? Zbuloni se çfarë pritet të ndodhë...

Gjermania do t’i vendosë kufizime fuqisë punëtore nga Ballkani, pasi numri i të papunëve në këtë vend ka shënuar rritje si pasojë e pandemisë COVID-19.   Zëdhënësi i koalicionit CDU/CSU për...

Për pushime të verës në Greqi? Ja rregullat që duhet të ndiqni pas 1...

Greqia ka zbuluar masat e reja për të gjithë ata persona që dëshirojnë të udhëtojnë drejt këtij vendi për pushime apo arsye të tjera. Pasagjerët që mbërrijnë në këtë shtet...

“Pushimet Bonus”, 500 euro për qytetarët italian.  Si t’i merrni  përmes aplikacionit

Nga 1 korriku italianët mund të përdorin Bonusin e Pushimeve, të parashikuar në Dekretin qeveritar të “Rinisjes” që mbulon të gjithë vendin. Nisma lidhet me familjet që nuk kanë të...

Te fundit

Batuta e kryeministrit për investimet: Ne jemi ‘atdheu i Shën Thomait’, po nuk prekëm,...

Kryeministri Edi Rama akuzoi qeverinë e kaluar për projektet infrastukturore të cilat i konsideroi “të lëna rrugëve” dhe të ndërtuara pa leje. Akuzën e...

Jonida s’po kalon dot kohë vetëm me Besnikun, përveç vajzës ka një tjetër të...

Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi kurorëzuan dashurinë e tyre në martesë vitin që lamë pas dhe më 18 qershor të 2020 u bënë prindër...

Gjeni ekuacionin që po çmend rrjetet sociale!

Lojërat vizuale rrisin aftësinë për të vërejtur detaje të vogla, ose me fjalë më të thjeshta, fuqinë tonë të vëzhgimit.   Në ju sjellim një ekuacion...