Zbulo udhëzuesin më të madh të jetës tënde me këtë foto

Nëpërmjet këtij iluzioni optik mund të zbuloni udhëzuesin më të madh të jetës tuaj dhe këtu e kemi fjalën për zemrën, mendjen dhe intuitën. Na trego nëse fillimisht pe...

TEST / Zgjidh një engjëll dhe zbulo mesazhin që të udhëheq

Për njerëzit që besojnë në Zot dhe në gjithçka që ai përfaqëson, mesazhet nga qiejt janë shumë të vërteta dhe të rëndësishme sepse ato na udhëzojnë në jetë dhe...

Nëna 103 vjeçare shëron të sëmurët/ “Ishallah po këput mish dhe Edi Rama, të...

Nënë Xhemilja eshte 103 vjeçe. Ajo kuron personat që kanë dhimbje të trupit (në gjuhën popullore, ka këputur mish).   Gjatë fjalës së saj e ftuar ne Ftese ne 5 ajo...

Zgjidhni një letër dhe zbuloni se çfarë ndryshimi po ju pret

Shikoni këto 3 letra, dëgjoni zërin tuaj të brendshëm, intuitën dhe zgjidhni një prej tyre. Letra nr 1: Jeta juaj është si një pishinë e këndshme dhe e ngrohtë. Mirë,...

Shumë kanë dështuar, kush duhet të kalojë i pari këtu?

Shumë kanë dështuar, kush duhet të kalojë i pari këtu?Ndodh jo rrallë që qofshin shoferët, çiklistët apo këmbësorët, nuk thonë me zë të lartë “kush ia ka dhënë lejen...

Jeni trim apo frikacak? Figura e parë që shihni tregon shumë për karakterin tuaj

Cilën figurë e shihni në fillim? Kolonat antike: Mund të jetë pak e vështirë për ju të dilni nga zona juaj e rehatisë. Keni tendencën të jeni të qetë dhe...

Minjtë në duel lëshojnë grushte ndaj njëri tjetrit, ndërsa macja kurioze i sheh (video)

Dy brejtës gjigandë janë xhiruar së fundmi duke qëndruar në këmbët e tyre të pasme për të lëshuar grushte ndaj njëri-tjetrit, teksa një maccok kurioz i ndiqte qetësiosht nga...

Kafsha që shihni më parë mund të zbulojë diçka të re për përsonalitetin tuaj

Ekzistojnë disa teste që na shpjegojnë kuptimin e vërtetë të gjërave që shohim. Mund të jetë thjesht një pamje, por në shikim të parë, mund të shihni gjëra të...

Çfarë pe në fillim? Një test i thjeshtë mund të zbulojë shumë për karakterin...

Nëpërmjet këtij testi psikologjik, ti mund të zbulosh anë të karakterit tënd të cilat nuk i dije. Mjafton të na tregosh çfarë pe më parë, një çift apo një...

Na thoni sa të gjata i keni flokët, t’ju tregojmë diçka për personalitetin tuaj

Studime të ndryshme tregojnë që gjatësia e flokëve përcakton katër pika të rëndësishme për personalitetin tonë. Prerja e flokëve që zgjedhim na përcakton, si individë. Ne e dimë që...

Te fundit

Harrojeni furtunën! Pushuesve të muajit gusht u buzëqesh fati, dita e premte rikthen diellin...

Ditët në vijim premtojnë temperature të larta dhe ritkhim të motit me diell. Meteorologia Adiola Bani nga Meteoalb, ka deklaruar se nga dita e...

Veseli i ‘Big Brother” akuzon Vera Grabockën: Fitova “Dance with me”, lekët s’i mora...

Ish banori i ‘Big Brother’, Vesel Kurtishaj u bë pjesë e spektaklit “Dance with me”, ku fitoi vendin e parë si çift me këngëtaren...

Avokati rrëfen bisedën e pazakontë me kamarierin: Për çdo të prekur me Covid, shteti...

Avokati Arianit Koci, ka treguar një bisedë me një kamarier i cili tregon dicka ndryshe. Ja dhe postimi i plot i tij.Krejt është politikë kjo...