Kryebashkiakja Voltana Ademi ne nje deklarate per mediat shprehi indinjaten e saj ne lidhje me vendimin e Komitetit te Emergjencave te komunikuar sot nga Zv/Kryeministrja Mesi per mosshpalljen e gjendjes se emergjences ne nje pjese te territorit te Shkodres. Ademi tha...
“Ç’a të bëjmë, po mbledhim peshk”, thotë një banor i Shkodrës, banesa e të cilit ka prezencë uji. Kamera e TCH ka kapur momente kur uji i lumit Buna ka mbushur rrugët e periferisë së qytetit dhe bashkë me ujin...
Një tjetër aks është bllokuar në qarkun e Shkodrës si pasojë e prezencës së madhë të ujit. Aksi Rranxa –Mali i Jushit është bllokuar nga sasia e madhe e ujit në rrugë. Kalimi bëhet vetëm me mjete të larta. Në zonën...
Është rritur frikshëm sipërfaqja e përmbytur në zonën e Nën/Shkodrës me 600 shtëpi që janë aktualisht me prezencë uji dhe disa të përmbytyra totalisht. Po kështu sipërfaqja e tokave të Permbytura ka shkuar në rreth 5 mijë hektarë. Të dhënat...
Mengjesin e se merkures sipas raportimeve te gazetarit ne terren te Star Plus, Sokol Dema, niveli i ujit ne aksin rrugor Shkoder-Velipoje, ka pesuar rritje. Sipas informacioneve, pje sa e asfaltit eshte e pakalueshme per automjetet e uleta. Nderkohe ne rrugen e Dajçit...
Deputeti i LSI-së, Edmond Panariti, ish-ministër i Bujqësisë, ka zbardhur arsyet sepse qeveria Rama nuk shpall gjendjen e emergjencës në Shkodër, e cila ndodhet nën ujë për shkak të përmbytjeve. Në studion e News 24, Panariti tha se qeveria ka...
reu i Emergjencave Civile Shemsi Prençi ka dhënë më tepër detaje për përmbytjet në Shkodër gjatë një lidhje direkte në emisionin “Studio e hapur” në “News 24”. Ai tha se situata sa vjen dhe po përkeqësohet dhe harta e përmbytjeve...
Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi lëshoi disa akuza në drejtim të qeverisë, duke ia adresuar fajin kësaj të fundit për përmbytjet e shkaktuara në këtë qark. Nga një studio paralele nga Shkodra, Ademi tha për emisionin ‘Studio e hapur’ në...
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, të martën, ka reaguar për gjendjen e rëndë të krijuar nga përmbytjet në qarkun e Shkodrës. Përmes një shënimi në Facebook, Basha shkruan se gjendja në Shkodër po përkeqësohet nga ora në orë, ndërsa...

Te fundit

Shenjat me fat për muajin nëntor

Disa prej shenjave të horoskopit do të arrijnë suksesin që kanë dëshiruar për muajin që vjen, nëntorin. Akrepi, Binjakët, Shigjetari dhe Ujori do të...

“Kryemadhi do bëjë koalicion me Topallin”. Ja përgjigja e Bashës për gazetaren

Pyesni aleatët, kjo ishte përgjigjia e kryedemokratit Lulzim Basha, pas deklaratës së aleates së tij në opozitë, Monika Kryemadhi, e cila tha dje se...

HOROSKOPI DITOR, E DIELE DATE 1 NENTOR 2020

Dashi   Do të duhet t’i përkushtoheni marrëdhënies tuaj në çift, sepse javët e fundit problemet rreth punës dhe të parave ju kanë larguar paksa nga...