Në mbledhjen e Keshillit Bashkiak Shkodër ka nisur të diskutohet për skemën e re të ndihmës ekonomike. Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi u shpreh e indinjuar për përjashtimin e 2461 familjeve nga ndihma ekonomike. Ademi tha se "asnjë nga familjet e...
Emisioni BOOM ka sjellë një dëshmi tronditëse të një fermeri për produktet bujqësore që ne hamë. Ai pohon me gojën e tij se domateve dhe kastravecave i bëjnë hormone ose i lyejnë me kompresor në mënyrë që produkti të...
Shqiptarët po largohen përditë nga vendi. Këtë e tregojnë edhe shifrat zyrtare të bëra publike nga INSTAT. Sipas të dhënave zyrtare vetëm në muajin janar të 2018, nga Shqipëria janë larguar 74997 qytetarë. Numri i qytetarëve shqiptarë të dalë nga territori...
Këta efektivë të policisë rrugore të Tiranës, që u kërkojnë qytetareve çdo ditë të respektojnë rregullat e qarkullimit, nuk i njohin ato vetë ose në rastin më të keq i njohin, por nuk i zbatojnë. Shikoni çfarë bëjnë në qendër...
Në redaksinë e emisionit BOOM vjen informacioni se në datën 6 shkurt në një thertore të licensuar në Tiranë janë futur 106 krerë qingja te pamatrikuluar, të cilet janë potencial sëmundjesh nëse do të konsumohen nga blerësit. Në datën 9...
David Harvey është profesor i antropologjisë dhe gjeografisë në New York, por ka shkruar shumë libra dhe ese që pikasin për zhvillimin e gjeografisë moderne si një disiplinë, por njëherësh Harvey është autori më i cituar në librat për...
Mungesa e ndriçimit në unazën lindore të qytetit të Shkodrës nuk është përgjegjësi e Autoritetit Rrugor Shqiptar. Sipas përgjegjësit të sektorit të mirëmbajtjes pranë Drejtorisë së Rajonit Verior, Zef Gjergji, unaza nuk është në inventarin e ARRSH, përderisa bashkia e...
Prej disa muajsh aktorët e teatrit Migjeni në Shkodër nuk kanë marrë rrogat. Lajmi behet i ditur për Shkoder.info nga burime konfidenciale brenda teatrit, që thonë se ky është një rast i paprecedentë. Shkak mësohet të jetë bere nje mosmarrëveshje midis bashkisë...
Reshjet e permbytjet e ketij viti shemben urat e reja e te vjetra. Sefundmi dy ura qindra vjeçare, Monumente të Kulturës. Urat e kategorisë së Parë, e Orgockës ne Kolonjë dhe ajo e Hoshtevës në Zagori u shembën plotësisht...
peratori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka kryer një sërë kontrollesh në qytetin e Shkodrës, ku brenda një muaji janë penalizuar 155 abonentë, të cilët janë kapur duke vjedhur energjinë elektrike. OSHEE paralajmëron se nuk do të tolerojë asnjë person...

Te fundit

Futi nën rrotat e makinës komshien dhe i th eu këmbët, gjykata jep vendimin...

Gjykata e Shkodrës ka lënë në burg 61-vjeçarin Hile Simoni i cili dyshohet se aksid entoi qëllimisht komshien e tij Katrinë Hila, pas një...

‘Jam rritur në një familje pa mundësi’ Xhensila Myrtezaj revoltohet si kurrë më parë

Këngëtarja e njohur Xhensila Myrtezaj ka bërë së fundmi një reagim që shumë pak veta e prisnin. Ajo ka postuar disa foto të fëmijërisë, kur...

Pas kritikës që i bëri ndjekësja, Arbana Osmani nuk duron më

Ditën e sotme, Arbana Osmani ka publikuar një foto nga sheshxhirmet e filmit të Eduartit, duke e shoqëruar me një përshkrim në anglisht. Por duket...