Këta efektivë të policisë rrugore të Tiranës, që u kërkojnë qytetareve çdo ditë të respektojnë rregullat e qarkullimit, nuk i njohin ato vetë ose në rastin më të keq i njohin, por nuk i zbatojnë. Shikoni çfarë bëjnë në qendër...
Në redaksinë e emisionit BOOM vjen informacioni se në datën 6 shkurt në një thertore të licensuar në Tiranë janë futur 106 krerë qingja te pamatrikuluar, të cilet janë potencial sëmundjesh nëse do të konsumohen nga blerësit. Në datën 9...
David Harvey është profesor i antropologjisë dhe gjeografisë në New York, por ka shkruar shumë libra dhe ese që pikasin për zhvillimin e gjeografisë moderne si një disiplinë, por njëherësh Harvey është autori më i cituar në librat për...
Mungesa e ndriçimit në unazën lindore të qytetit të Shkodrës nuk është përgjegjësi e Autoritetit Rrugor Shqiptar. Sipas përgjegjësit të sektorit të mirëmbajtjes pranë Drejtorisë së Rajonit Verior, Zef Gjergji, unaza nuk është në inventarin e ARRSH, përderisa bashkia e...
Prej disa muajsh aktorët e teatrit Migjeni në Shkodër nuk kanë marrë rrogat. Lajmi behet i ditur për Shkoder.info nga burime konfidenciale brenda teatrit, që thonë se ky është një rast i paprecedentë. Shkak mësohet të jetë bere nje mosmarrëveshje midis bashkisë...
Reshjet e permbytjet e ketij viti shemben urat e reja e te vjetra. Sefundmi dy ura qindra vjeçare, Monumente të Kulturës. Urat e kategorisë së Parë, e Orgockës ne Kolonjë dhe ajo e Hoshtevës në Zagori u shembën plotësisht...
peratori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka kryer një sërë kontrollesh në qytetin e Shkodrës, ku brenda një muaji janë penalizuar 155 abonentë, të cilët janë kapur duke vjedhur energjinë elektrike. OSHEE paralajmëron se nuk do të tolerojë asnjë person...
Foto e postuar nga ish-kryeministri Sali Berisha në Facebook) Garda e Republikës reagon pas deklaratave të ish-kryeministrit Sali Berisha në Kuvend, duke shprehur keqardhjen për sulmin publik sipas saj Berishës, duke theksuar se fotoja e paraqitur nuk ka lidhje me...
Shkarkimet e Hidrocentraleve kane sjelle perplasje mes Kryetares se Bashkise Voltana Ademi dhe Prefektit te Qarkut Shkoder Çesk Millja. Ademi I eshte drejtuar Prefektit duke I thene se kjo eshte nje papergjegjshmeri dhe hipokrizi ndaj banoreve te zones.Ademi deklaroi gjithashtu...
Prej 10 vitesh një nënë me tre fëmijët e saj jeton në një tunel të braktisur të ushtrisë. Në kushte të vështira jetese pa ujë e drita e për më tepër në shumicën e rasteve dhe pa bukë. E si...

Te fundit

“Njerëzit vazhdojnë të më qëndrojnë larg”/ Flor Binaj flet për të ardhmen, a do...

Aktori i humorit, Florian Binaj ka folur për zërat që thonë se “Portokalli”, do të zhvendosej nga Top Channel në një tjetër logo televizive....

Pasojat nga COVID/ OKB jep 97 mln USD për rimëkëmbjen në Shqipëri

Organizata e Kombeve të Bashkuara ka publikuar planin e përgjigjes socio-ekonomike dhe të rimëkëmbjes ndaj koronavirusit në Shqipëri. Plani i detajuar i ekipit të OKB...

Foto-lajm/ Qytetarët me qese me ushqime në duar pyesin për të afërmit, Pipero i...

Fotot që ju sjellim tregojnë atë se çfarë ndodh sot tek spitali Infektiv. Qytetarë të grumbulluar që presin të dinë diçka më shumë për familjarët...