Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi ka marrë pjesë në Ulqin të Malit të Zi në Akademinë e Grave që organizohet për herë të gjashtë nga Instituti Kombëtar Demokratik i Kosovës me mbështetjen e USAID.   Ademi bashkëbisedoi me gratë mbi çështjet...
Kampet verore janë një zgjidhje ideale për fëmijët. Jo thjesht në kuptimin e argëtimit dhe pushimit, por edhe për ta bërë rritjen e tyre më të shëndetshme si në anën fizike, edhe në atë mendore.   Për dy javë Caritasi Dioqezan...
Duke u nisur nga veçoritë e tij dhe nga vendndodhja pranë kufirit, Parku Kombëtar i Thethit është pjesë e një parku ndërballkanik të quajtur Parku i Paqes, ku përfshihen territore edhe nga Kosova dhe Mali i Zi.   Në vitin 1976,...
Ministria e Kulturës e Qeverisë së Kosovës e ka futur në planin hulumtueses Kalanë e Vuçakut, ndërkaq varësisht nga ajo se çfarë do të zbulohet në fazën testuese, do të vazhdohet me fonde shtesë për gërmime.   Shumë legjenda dhe gojëdhëna...
Anjezë Gonxhe Bojaxhiu e njohur si Nënë Tereza lindi në Shkup më 26 gusht të vitit 1910 dhe vdiq më 5 shtator 1997 në Kalkuta, (Indi), ishte humaniste e njohur shqiptare, fituese e çmimit Nobel për Paqen,kurse më 19...
Këshilli Kombëtar i Territorit ka miratuar dhe shpallur dje zonat me përparësi zhvilllimin e turizmit në gjithë territorin e Republikës së Shqipërisë. KKT ka zhvilluar dje mbledhjen e radhës duke miratuar një numër rekord vendimesh: 28 të tillë.   Turizmi Do të...
Tv Star Plus ka arritur që të zbulojë disa detaje të reja pas përfundimit të hetimeve për dy ish-administratorët e Vllaznisë Fatos Gjyrezi dhe Neritan Kalamishi si dhe ish-financierin Denis Fani të cilët akuzohet nga prokuroria.   Këta tre shtetas janë...
Shkodra është e rrezikuar nga zjarret për shkak të temperaturave të larta që e karakterizojnë dhe terrenit të thyer.   Drejtori Dibra tregon se cilat janë zonat më të rrezikuara. Sipas Dibrës këtë vit shikohet se ka tendencë më të ulët...
Kryeministri Edi Rama ka postuar një video në profilin e tij në Facebook, ku ka bërë një prezantim të projekteve rrugore të prezantuara dhe atyre që priten të nisin. Me dixhiturën:   “E para ndërhyrje serioze mirëmbajtjeje në rrugët kombëtare të vendit...
“CNN” i ka kushtuar një artikull liqenit të Shkodrës, dhe bukurive të tij.   “Destinacioni kufizohet me kufirin e Malit të Zi dhe Shqipërisë dhe është liqeni më i madh në Evropën Jugore, dhe park kombëtar.”-shkruhet në artikull. “Liqeni është i...

Te fundit

‘Prezanton si të ishte në kafe’, Alesia Bami nuk ja përton dhe i përgjigjet...

Pak ditë më parë, Xhensila Pere ka folur për marrëdhënien e saj me Alesia Bamin, pas disa përplasjeve virtuale që kanë pasur pak kohë...

E infektuar me koronavirus, gruaja gënjeu estetisten dhe shkoi të bënte thonjtë

Një grua në Shtetet e Bashkuara nuk është treguar e përgjegjshme, madje më keq se kaq, duke shkuar për të bërë thonjtë, edhe pse...

Liderja e opozitës “arrátiset”, presidenti: Mbështetësit e saj janë dele

Bjellorusia nuk po gjen qetësi pas zgjedhjeve presidenciale që u zhvilluan të dielën dhe që u fituan nga ai që konsiderohet diktatori i fundit...