Pamjet janë filmuar mesditen e kësaj të marten pranë një biznesi në afërsi të lagjes Bahcallek. Pajisjet e kuzhinës së lokalit, një kantinë vere kanë dalë jashtë përdorimit. Gjithashtu edhe banesa në pronësi të Aleksandër Tukaj rrezikon që të përmbytet, pasi niveli...
Gjatë 24 orëve te fundit si rezultat I reshjeve intensive dhe shkarkimeve përgjatë kaskadës në lumin Drin është përkeqësuar situata e përmbytjeve në territorin e Bashkisë Vau Dejës. Pas inspektimeve në terren, të bëra nga Bashkia Vau Dejës, në njësinë...
Një i ri shfaqi probleme shëndetësore sot në Dajç të Shkodrës, aty ku me dhjetëra shtëpi e qindra hektarë tokë janë të përmbytura prej 3 javësh. Situata mbetet kritike në shumë fshatra të këtij qarku, ndërsa rrugët kalohen vetem...
Rëndohet situata nga përmbytjet. Pas problemeve në zonat rurale, prej ditës së djeshme uji ka ‘pushtuar’ edhe qytetin. Sot në lagjen ‘Ajasem’ mund të lëvizet vetëm me varka, pasi rritja e prurjeve nga reshjet e shiut ka bërë që uji...
Rritja e nivelit të liqenit të Shkodrës, moti i keq dhe era e fortë ka sjelle përmbytje edhe në Malësine e Madhe. Ne fshatin Sterbeq janë permbytur disa hektarë ndërkohe që uji eshte prezent edhe ne disa biznese dhe banesa. Banoret...
Ministri për Europën dhe Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati ka reaguar në lidhje me situatën në qytetin e Shkodrës pas përmbytjeve. Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Bushati ironizon Bashkinë Shkodër, teksa shprehet se natyra e ndihmon të...
Ndeshja Korabi-Vllaznia e zhvilluar sot në Peshkopi u mbyll me momente tensioni. Kapiteni i shkodranëve, Enes Isufi akuzon drejtorin e klubit dibran Fehmi Mëziu, se e kërcënoi, pasi kishte hyrë në fushë i nervozuar nga kartoni i dhënë kundër...
Partia Socialiste ka “ndezur motorët” e fushatës për zgjedhjet lokale të vitit të ardhshëm. Edi Rama mësohet, se ka zhvilluar takime kokë më kokë me krerët e grupeve drejtuese të punës së PS në qarqe. Gjithashtu, kreu socialist ka pasur konsultime...
Pedonalja e Velipojës është mbuluar sërish nga uji këtë të premte. Uji i detit ka mbërritur deri në afërsi të bizneseve që janë në afërsi. Deti i trazuar dhe era e orëve të fundit ka bërë të mundur këtë fenomen,...
Rrëshqitjet masive të dherave që vazhdojnë prej më shumë se një jave në fshatin Dardhë, njësia administrative Blerim, bashkia Fushë-Arrëz, ku rrezikohet një fshat i tërë të përpihet nga masivi i shembjeve, përtej pasqyrimit të kronikave të njëpasnjëshme nga mediat...

Te fundit

Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, tregon skandalin miku i tij: S’të sollën...

Të shumta kanë qenë mesazhet e ngushëllimit nga ana e miqve dhe kolegëve të tij. Ndërsa një nga kolegët e mjekut të njohur ka reaguar...

Gabim i Google apo …? Nuk e besoni se çfarë është fotografuar në Kishën...

Nuk janë të pakta rastet ku në Google Maps mund të shohësh pamje të pazakonta, skena krimi, skena komike dhe jo vetëm. Por, nëse do...

Nuk del kurre ne publik, por do habiteni kur të merrni vesh se çfarë...

Ata që kanë pasur të paktën një kontakt, e dinë mirë që Anila Beko, apo siç të gjithë e njohim, bashkëshortja e Ardit Gjebreas,...