Keshilli bashkiak i Shkodres ne mbledhjen e tij te rradhes, pervec diskutimit te pikave te rendit te dites ka diskuruar per situaten e permbytjeve ne Shkoder. Keshilltaret e djathte kane kerkuar riperseritje e peticionit ndaj qeverise per shpalljen e gjendjes se...
Zevendeskryeministrja Senida Mesi ka qene sot per te inspektuar zonat e permbytura ne Bashkine e Shkodres. Ne rrugen e Velipojes, ne hyrje te fshatit Trush Mesi eshte perballur ne distance me kryebashkiaken Voltana Ademi, e cila po takohej me banoret e...
Deputeti i PD Bardh Spahia nepermjet nje statusi ne Facebook, tha se qeveria duhet te shpalle emergjencen ose do perballet me protesten e fuqishme te banoreve te demtuar. “Dje ne familjen e Xhevdet Alijahej, fshati Trush, njesia administrative Berdice e...
Kryebashkiakja Voltana Ademi ne nje deklarate per mediat shprehi indinjaten e saj ne lidhje me vendimin e Komitetit te Emergjencave te komunikuar sot nga Zv/Kryeministrja Mesi per mosshpalljen e gjendjes se emergjences ne nje pjese te territorit te Shkodres. Ademi tha...
“Ç’a të bëjmë, po mbledhim peshk”, thotë një banor i Shkodrës, banesa e të cilit ka prezencë uji. Kamera e TCH ka kapur momente kur uji i lumit Buna ka mbushur rrugët e periferisë së qytetit dhe bashkë me ujin...
Një tjetër aks është bllokuar në qarkun e Shkodrës si pasojë e prezencës së madhë të ujit. Aksi Rranxa –Mali i Jushit është bllokuar nga sasia e madhe e ujit në rrugë. Kalimi bëhet vetëm me mjete të larta. Në zonën...
Është rritur frikshëm sipërfaqja e përmbytur në zonën e Nën/Shkodrës me 600 shtëpi që janë aktualisht me prezencë uji dhe disa të përmbytyra totalisht. Po kështu sipërfaqja e tokave të Permbytura ka shkuar në rreth 5 mijë hektarë. Të dhënat...
Mengjesin e se merkures sipas raportimeve te gazetarit ne terren te Star Plus, Sokol Dema, niveli i ujit ne aksin rrugor Shkoder-Velipoje, ka pesuar rritje. Sipas informacioneve, pje sa e asfaltit eshte e pakalueshme per automjetet e uleta. Nderkohe ne rrugen e Dajçit...
Deputeti i LSI-së, Edmond Panariti, ish-ministër i Bujqësisë, ka zbardhur arsyet sepse qeveria Rama nuk shpall gjendjen e emergjencës në Shkodër, e cila ndodhet nën ujë për shkak të përmbytjeve. Në studion e News 24, Panariti tha se qeveria ka...

Te fundit

Ngrihen temperaturat…/ Çfarë rezervon moti

E shtunë, 4 prill 2020. Parashikimi sipas IGJEUM RESHJET Nesër (e shtunë, dt. 04), priten reshje mesatare në qarqet Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër. Ndërsa, në shumicën...

Shkodra, si ilustrim i “planit opozitar” kundër COVID 19

Nga Mero Baze   Sot Shkodra përmbysi kurbën e pandemisë në Shqipëri, duke shtuar 12 raste brenda ditës, aq sa kanë qenë tre ditë më parë...

FOTO / Rama tregon veprën artistike të Zahos: E ka bërë Kuazimodon pa asnjë...

Ndërsa ishte live në një intervistë me “Zonë e Lirë”, kryeministri Edi Rama ka treguar një vepër shumë interesante të punuar nga djali i...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR