Aktorja Rita Gjeka flet për mungesën e dialogut të kryeministrit dhe ministres së Kulturës me komunitetin e artistëve si dhe nënvlerësimin që po u bëhet atyre. 75 deputetët që nuk ndien dhembje për trashëgiminë kulturore të vendit ajo i...
Kur kalojmë në rrugë na zë syri tregtarë ambulantë gjithandej të cilët edhe pse është piku i vapës i shesin fruta-perimet madje edhe prodhimet e qumështit mes pluhurit dhe papastërtive. Ndaluam për një vëzhgim në të dy tregjet popullore të...
Zëvendëskryeministrja Senida Mesi vlerëson punën e bërë në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, por shton se ka ende punë për të bërë. Në emisionin “Studio e Hapur” me Eni Vasilin në “News24”, e pyetur për të ashtuquajturit...
Nga 5 mijë lekë të vjetra që është aktualisht gjoba për perdorimin e celularit gjatë drejtimit te mjetit ajo pritet të shkojë nga 50 deri në 150 mijë lekë. Mësohet se Policia Rrugore i ka derguar në Kuvend ndryshimet...
Gati gjysma e popullsisë shqiptare dëshiron që të largohet nga vendi, sipas një sondazhi që është kryer nga Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal në kuadër të Barometrit të Opinionit Publik në vendet e Ballkanit. Të anketuarve nga i gjithë Ballkani u...
Fakulteti i Infermierisë në Universitetin e Shkodrës “Luigj Gurakuqi” ka vendosur të rrisë për vitin e ri akademik kuotat për studentët. Nga 80 që kanë qenë një vit më parë, pritet të shkojnë në 140, pra 60 më shumë. Shifrat...
Me dhjetra qytetarë të Shkodrës por jo vetëm shkojnë në Malin e Zi për të furnizuar mjetet e tyre me karburant për shkak se sipas tyre cilësia e naftës dhe benzinës në Shkodër por edhe qytete të tjera në...
Nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme në të gjithë Shqipërinë nuk janë pajisur me dëftesa. Edhe pse jemi në mes të muajit korrik, asgjë nuk është bërë për shpërndarjen e tyre. I njëjti shqetësim është edhe në të gjitha...
Situata në plazhet shqiptare paraqitet shqetësuese përsa u përket sigurisë së pushuesve. Në këtë sezon të ri veror kanë humbur jetën 8 persona, 4 prej tyre në Durrës, 3 të tjerë në plazhet e jugut dhe 1 në Velipojë. Vetëm...
Mbi 120 të rinj i janë bashkuar projektit “Smile Albania” në Administratën e Zonave të Mbrojtura në Shkodër, një ide kjo e shtrirë në të gjithë Shqipërinë nga Ministria e Turizmit. Tashmë kanë përfunduar aplikimet dhe ADZM ka bërë përzgjedhjen...

Te fundit

Puthje dhe momente intime në shtrat, Romeo Veshaj publikon foton që s’pritej pas ndarjes...

Aktori i humorit, Romeo Veshaj ka ndarë në rrjete sociale një foto, në momenti intime me një vajzë. Pas ndarjes nga Jonida Maliqi, duket...

Plas skandali, spitalet dhe laboratorët privatë rrjepin qytetarët, ofrojnë analiza për COVID-19 në shkelje...

Pandemia e shkaktuar nga COVID-19 ka rritur interesimin e qytetarëve shqiptarë për të kryer testin. Duke përfituar nga ky rast, spitalet private, por edhe...

Italia merr vendimin/ Në izolim deri për Pashkë

Italia është vendi më i prekur nga pandemia e koronavirusit. Në këtë shtet ka ndodhur pothuajse një e treta e vdekjeve të shkaktuara nga kjo...