Ka ndërruar jetë nga Covid-19 farmacisti korçar, Romeo Zallemi. 85-vjeçari ishte infèktuar me koronavirus 20 ditë më parë. Ai ishte i shtruar në spitalin Infèktiv të Tiranës teksa gjendja e tij ishte e rèndë dhe nuk ka mundur dot që...
Ministria e Shëndetësisë ka informuar mbi vdekjen e mjekut 61- vjeçar nga Kavaja që ishte infektuar nga COVID-19. Sipas informacionit, Sefer Dervishi prej dy javësh trajtohej tek ‘’Shefqet Ndroqi’’ apo COVID-19, dhe vuante edhe nga sëmundje të tjera. NJOFTIMI NGA MSH Ministria...
Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, jep një mesazh mjaft domethënës, në këto kohë të vështira të përballjes me pandeminë e koronavirusit, duke kujtuar pikërisht vlerat e jetës së njeriut dhe të familjarëve e të afërmve të tij. Teksa analizon...
4 të sëmurë në spitalin psikiatrik të Elbasanit “Sadik Dinçi” janë infektuar me COVID-19. Një prej tyre është nisur me urgjencë drejt Tiranës, ndërkohë që i gjithë stafi që shërben në spital është karantinuar. Infektimi me koronavirus ka ardhur nga jashtë...
Drejtoria e Përgjithshme Detare ka njoftuar se si rezultat i krijimit të një cikloni, me erëra të fuqi shme dhe reshje shiu, do të përkeqësohet moti në zonën e Detit Jon në veri. Ditën e premte vendi ynë do të...
Mbrëmjen e sotme, mjeku infeksionist Pëllumb Pipero tha se shqetësim nuk përbëjnë rastet, por numri i pacientëve në spitale dhe gjendja e tyre shëndetësore. “Çështja është që të parandalojmë infektimin dhe jo nëse kemi apo nuk kemi kapacitete. Kam kërkuar...
Një tjetër mjek ka humbur betejën me koronavirusi në vendin tonë. Gazetari Kelment Baçi raporton për “BalkanWeb” se ka ndërruar jetë mjeku nga Kavaja, Sefer Dervishi. Mjeku Dervishi kishte më shumë se dy javë i shtruar te spitali Covid-2 “Shefqet Ndroqi”. Ndërkohë,...
Një problem shqetësuar për të prekurit me covid në vendin tonë ka qenë përveç frikës si do ia dalë për të kaluar sëmundjen edhe frika për vendin e punës . Shumë prej atyre që kanë rezultuar pozitiv nuk kanë treguar...
Elsa Bita, vajza nga Lushnja që dha detaje tronditëse për nënën e shtruar në spitalin e Infektivit ka dhënë lajmin e hidhur se mamaja e saj ka ndërruar jetë. E kontaktuar nga Fax News, Bita u shpreh se e...
Një dëshmi tronditëse në kufijtë e të pabesueshmes është siguruar nga redaksia e Fax news dhe Faxweb.al, ku një punonjës i policisë, i cili është i vendosur në gardhin e spitalin Infektiv ka pranuar se shumë prej pacientëve që...

Te fundit

Ministri grek nxjerr ‘blof’ Ramën: Po punojmë për shtrirjen e ujërave territorialë me 12...

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias, ka folur i vendosur për shtrirjen e Greqisë 12 milje në detin Jon. E teksa rama...

Shpallen fitueset! Kush janë dy bukuroshet që do përfaqësojnë Shqipërinë dhe Kosovën në Miss...

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur spektakli i bukurisë “Miss Universe Albania & Kosovo”. Kanë qenë një numër i madh vajzash pjesëmarrëse që garonin për të...

Edmond Tupe flet pasi u infektua me Covid-19 bashkë me djalin: U ndjeva i...

Profesori Edmond Tupe në një intervistë për Fax News ka folur pas infektimit nga Covid-19 dhe mënyrës sesi e kaloi virusin, i cili tashmë...