Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur në lidhje me Konferencën e Donatorëve, nga ku Shqipëria përfitoi 1.15 miliardë euro për rindërtimin pas tërmetit të 26 nëntorit.   Berisha u shpreh se shumë shpejtë familjet të cilat u prekën do të zhgënjehen. Ai...
Kryeministri Edi Rama ka shkuar në zonën e plazhit në Durrës për të parë nga afër Durrës rindërtimit që mundëson rikthimin e të prekurve nga tërmeti.   Teksa takoi banorët e zonës, ai ka kaluar dhe pranë një bar kafe, në...
Java do te nise me mot te kthjellet dhe me vranesira te lehta ditet dp te jene me diell dhe me nje mengjes te ftohte. E Hena dhe e Marta jane dite me temeperatura normale por gjate dites se Mërkurë...
Shuma e mbledhur sot në Konferencën e Donatorëve në Bruksel u konsiderua një arritje e madhe nga drejtuesit e BE-së dhe qeveria shqiptare, që nuk e priste diçka të tillë. Por ndërsa gjatë dhurimeve, pati shtete që dhanë shifra mjaft...
Në janar të vitit 2020 çmimet e perimeve u ulën me rreth 1% në raport me një vit më parë. Sipas INSTAT, ulja erdhi për shkak të prodhimit të shtuar krahasuese me një vit më parë. Ekspertët shprehen se çmimet...
“Ditë e paharrueshme shqiptare në zemër të Europës”. Kështu e cilëson kryeministri Edi Rama atë që ndodhi dje në Bruksel, ku Konferenca e Donatorëve rezultoi e suksesshme, pasi u mblodhën 1.15 miliardë euro grante, hua, e fonde për projekte...
Gazetari investigativ Artan Hoxha tregohet gjithmonë i kujdesshëm ndaj detajeve dhe nuk mund të anashkalonte sot pa uruar Kosovën në ditën e saj të madhe. Kosova feston sot 12 vjetorin e Pavarësisë dhe të shumta kanë qenë urimet për vëllezërit...
Franca dhe Italia kanë bërë të ditur donacionet e tyre për Shqipërinë, pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit. Franca ka dhuruar 100 milionë euro, një shifër mjaft e lartë, ndërsa edhe Italia është një nga donatorët e mëdhenj për...
Konferenca e Donatorëve i ka kaluar pritshmëritë e kryeministrit Rama dhe jo vetëm por edhe nevojat e Shqipërisë për procesin e rindërtimit. Rama shprehet pa fjalë për 1.15 miliardë eurot e mbeldhura në Konferencën e Donatorëve.   Në Bruksel Rama citon...
Në pamje të parë duket si një reklamë, por indicet të çojnë të mendosh në më shumë se aq. Një spot ku shfaqen disa punëtorë të huaj në Shqipëri, të cilët apelojnë te bashkëkombasit e tyre për të ardhur...

Te fundit

A e keni marrë patentë shoferin me meritë? Kush ka përparësi në këtë kryqëzim?

A mendoni se jeni shofer i mirë? Në mediat sociale po qarkullon një ilustrim i një kryqëzimi që ka bërë konfuzë shumëkënd, ngase gjykuar...

Ndjekje me makinë si në filma, shqiptari futet në kosh të plerave për tu...

Një nd jekje si në filma. Gazeta gjermane BILD shkruan se autoritetet policore gjermane dhe holandeze kishin organizuar një patrullim të përbashkët. Ata kërkuan të...

O ju njerez “Tregoni dashuri për gratë”. FjaIët e një mjeku që tronditën mbarë...

Sot është dita më e tr ishtë e jetës simeSi doktor, unë kam tr ajtuar aq shumë gra shtatzëna dhe çdo herë që jam...