Mjeket shqiptare tashme kane vene re se ne kete kohe eshte ulur agresiviteti i virusit dhe ne qarkullim jane 7 mutuacione te tij. “Mbi 80% e rasteve paraqiten me temperaturë 37.5-38. Kohëzgjatja është dy deri tre ditë ose maksimumi pesë...
Cikloni i parë i madh i vitit 2020, me karakteristika tropikale po afrohet bregdetit tonë, por nuk pritet të ketë pasoja mbi Shqipërinë pasi ndodhe larg dhe cikloni pritet te prek brigjet e Italise dhe Greqise ai ka nje...
Koronavirusi i ka marrë jetën një efektivi të Policisë së Tiranës. Mësohet se ka humbur jetën efektivi Ilir Nerguti, ndërsa dy javë më parë kishte humbur edhe babain po nga ky virus i rëndë. Lajmin e bëjnë të ditur miqtë...
Katër mësues në Shkollën “Shefqet Tançi” në Bulqizë kanë rezoltuar të infektuar me Covid-19 pas testimit të bërë nga ana e mjekëve epidemiolog të Njësisë Vendore të Kujdesit Shëndetësor Bulqizë. Burime pranë kësaj njësie thanë se po vijon hetimi epidemiologjik...
Të gjithë po habitemi me vapën e madhe në këtë fillim vjeshte. Zjarret po shkrumbojnë pyjet në Shqipëri, por edhe në shumë vende të botës. Uraganet dhe tajfunet po godasin gjithnjë e më fort. Qendra e Parashikimit të Klimës në...
Zëvendësdrejtori i Policisë së Tiranës, Arsen Sinomati, ka dhënë dorëheqjen nga detyra që mbante. Dorëheqja është bërë me argumentin “arsye personale”, pa sqarime të tjera, ndërkohë që kjo lëvizje t tij vjen dy ditë pas një atentati të mirëorganizuar në...
“Duhet të mësojmë që të bëhemi dikush në jetë. “Këshilla që na jepte gjithmonë të bëhemi dikush në jetë”. “Të punojmë që të ecim përpara”. Përmes këtyre këshillave do të mbetet në memorien e nxënësve mësuesi i shkollës së mesme...
Koronavirusi i ka marrë jetën një punonjësi të policisë në moshën 50 vjeçare. Punonjës i Policisë së Shtetit, Ilir Nerguti ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm te Spitali Infektiv. Nerguti ishte i shtruar prej 3 javësh tek Infektivi pasi ishte...
Kryedemokrati Lulizm Basha ka dalë negativ në testin e Covid. Menjëherë pasi dje ish-deputeti Endri Hasa dhe Belind Këlliçi janë izoluar në shtëpi sepse kanë shfaqur simptoma të Covid-19, kreu i PD i është nënshtruar me urgjencë testit. Sot mësohet se...
Ministria e Shëndetësisë në përditësimin e saj të fundit bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 132 raste të reja dhe 4 viktima nga COVID-19 në vend. PËRDITËSIMI I PLOTË MSH Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale...

Te fundit

Në emision babai i kërkon djalit të dale nga shtëpia!

Në seancën e ndërmjetësimit “ Shihemi në Gjyq”, në Tv Klan, Ilirjan Petriti është përballur më babain e tij Bujar Petriti, i cili kërkon...

Martohet Gylsereni, zbulohet i dashuri i aktores turke

Nurgul Yesilccay, aktorja turke shumë e pëlqyer nga publiku shqiptar me rolin e “Gylserenit”, në serialin “Fate të kryqëzuara”, do të martohet në jetën...

Njihuni me ‘luanin shqiptarë’/ Adnani nga Shkupi, djaloshi që heshti grupin maqedonas që ofenduan...

ADNANI nga Shkupi, shqiptari që bëri të heshtin “KOMITI” Diten e djeshme ne lagjen Gjorqe Petrov te Shkupit tifo grupi maqedon Komitet i ofendua.   Në...