Infermieri kuksian Korab Gjana që i është bashkuar 30 mjekëve e infermierëve që kanë shkuar në Itali, ka treguar situatën se çfarë ndodh në shtetin fqinj. “Pacientët janë të panumërt, vijnë pa fund helikopterë dhe ambulanca. Nesër do fillojmë dhënien...
por kemi bërë titullin tërheqës që të klikoni dhe të lexoni më poshtë disa të vërteta rreth ndihmave që i jepen Shqipërisë, shkruan Shqipmedia. 1. Lajmi se Katari ka dhuruar 20 milion euro është lajm i rremë – Lajm i...
– Amanetin e mban toka. SHKODËR – Amanetin as deti nuk e mban, e qet në lëndinë. Dukagjin – Burri o të mbyt, o të fal; i ligu as të mbyt, as të fal. Shkodër – Besa asht ma e fortë se...
Ministria e Shendetësisë ka përfshirë edhe Shkodrën në hartën e qyteteve të prekura nga epidemia e virusit. Sot nga Tirana u kumtua zyrtarisht se një persont ka rezultuar pozitiv në testin e kryer, por pa dhënë më shumë detaje....
Një krim i rëndë ka tronditur kryeqytetin mëngjesin e sotëm, ku një 31 vjeçar ka vrarë me pistoletë një vajzë 19-vjeçare dhe më pas ka qëlluar veten. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 08:10 të mëngjesit në zonën e "Don Boskos"...
Balerini dhe koreografi i njohur, Kledi Kadiu, tha në në lidhje me “Skype” nga Italia për emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa, në News24, se situata atje është alarmante dhe i ka frikësuar pa masë.   Referuar shifrave të frikshme...
Pavarësisht se pjesa dërrmuese e qytetarëve janë ndërgjegjësuar në Shkodër ka pasur disa raste sporadike ku është thyer urdhri i qeverisë mbi orarin e lëvizjes.   Nga policia gjatë kontrolleve janë konstatuar shtatë shkelje për ditën e sotme. Tre personave që...
Vajza e një politikani të njohur në Shqipëri edhe pse vetëm 20 vjeçe do gëzonte një pasuri qindra mijë dollarë. Gjysëm miliardi lekë një ambient biznesi për vajzën e Ben Blushit, një histori skandali kjo, e cila pritet të...
Shqiptarja.com sjell një video nga Shkodra, ku disa të rinj sfiduan policinë dhe ushtrinë që është vendosur në cdo rrugë, duke thyer karantinën. Në video duken të rinjtë që vrapojnë, ndërsa një efektiv i policisë i ndjek nga pas me...
-JO PANIK- Personi i konfirmuar me COVID-19 ka me shume se 17 dite qe ndodhet ne qytetin e Tiranes.- Lajmi nga Ministria e Shendetesise vijon si me poshte. “Vetëm në 24 orët e fundit janë konfirmuar 15 raste të reja pozitive, në...

Te fundit

“Po të jetë njeri k*rderr, të futet brenda”, Gjergj Luca nuk i bindet policisë,...

Banorët e Fushë-Labinotit janë ngritur sërish në protestë ditën e sotme kundër fabrikës së peshkut. Ata janë pëplasur me administratorin e firmës së peshkut....

Bëri ndërhyrje në buzë, 21-vjeçarja “shokohet” nga rezultati

Olivia thotë se për javë të tëra si pasojë e dhimbjeve nuk ka fjetur. Duke shtuar se është penduar që vendosi të bëjë një...

HOROSKOPI DITOR, E PREMTE DATE 3 KORRIK 2020

Dashi   Edhe kjo e premte do të jetë një ditë mjaft e favorshme për dashurinë, ndaj mundohuni që të përfitoni. Ajo për të cilën keni...