Pas hapjes se shkollave pritej nje rritje e numrit te infektuarve sepse njerezit duhet te jene me te kujdesshem por ato si gjithmon nuk tregohen te kujdesshem. Thuhet se 20 mësues janë infektuar me koronavirus në të gjithë Shqipërinë por...
Pandemia e koronavirusit po lë çdo ditë viktima edhe në vendin tonë. Koreografi korçar, Bardhi Pojani, përmes një postimi në rrjetet sociale ka njoftuar ndarjen nga jeta të dajës së tij si pasojë e infektimit nga COVID-19. Teksa i jep lamtumirën...
Gjatë pandemisë së koronës gjermanët dëgjonin këshillat e virologut, Christian Drostenit. Në një intervistë për Deutsche Wellen ai paralajmëron se kemi përpara një dimër të vështirë DW: Dhe sa kohë do të na duhet të jetojmë me pandeminë e koronës? Christian...
Lëkundje të lehta tërmeti janë ndier në Tiranë. Sipas raportimeve paraprake magnituda ishte 2.9. Ndërsa thellësia ishte 10 km me epiqendër 25 km në Veri të Durrësit.
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka publikuar parashikimin e motit për fundjavën. Dita e shtunë prashikohet të ketë mot kryesisht të vranët e intervale kthjellimesh. Reshje shiu me intensitet të ulët në zonën Jugore-Juglindore të vendit deri në orët e mesditës. Era parashikohet...
Mjeku i njohur infeksionit Pëllumb Pipero u shpall “Qytetar Nderi” nga bashkia e Skraparit, vendi ku ai lindi dhe u rrit. Pipero u nderua me motivacionin “Për veprimtari të shquara profesionale dhe akademike përgjatë gjithë karrierës së tij në fushën...
Mjeket shqiptare tashme kane vene re se ne kete kohe eshte ulur agresiviteti i virusit dhe ne qarkullim jane 7 mutuacione te tij. “Mbi 80% e rasteve paraqiten me temperaturë 37.5-38. Kohëzgjatja është dy deri tre ditë ose maksimumi pesë...
Cikloni i parë i madh i vitit 2020, me karakteristika tropikale po afrohet bregdetit tonë, por nuk pritet të ketë pasoja mbi Shqipërinë pasi ndodhe larg dhe cikloni pritet te prek brigjet e Italise dhe Greqise ai ka nje...
Koronavirusi i ka marrë jetën një efektivi të Policisë së Tiranës. Mësohet se ka humbur jetën efektivi Ilir Nerguti, ndërsa dy javë më parë kishte humbur edhe babain po nga ky virus i rëndë. Lajmin e bëjnë të ditur miqtë...
Katër mësues në Shkollën “Shefqet Tançi” në Bulqizë kanë rezoltuar të infektuar me Covid-19 pas testimit të bërë nga ana e mjekëve epidemiolog të Njësisë Vendore të Kujdesit Shëndetësor Bulqizë. Burime pranë kësaj njësie thanë se po vijon hetimi epidemiologjik...

Te fundit

Shpallen fitueset! Kush janë dy bukuroshet që do përfaqësojnë Shqipërinë dhe Kosovën në Miss...

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur spektakli i bukurisë “Miss Universe Albania & Kosovo”. Kanë qenë një numër i madh vajzash pjesëmarrëse që garonin për të...

Edmond Tupe flet pasi u infektua me Covid-19 bashkë me djalin: U ndjeva i...

Profesori Edmond Tupe në një intervistë për Fax News ka folur pas infektimit nga Covid-19 dhe mënyrës sesi e kaloi virusin, i cili tashmë...

Si kanë mundur ta ndërtojnë aty? Kjo është shtëpia më e çuditshme në botë,...

E vendosur rrëzë malit Fafe në Portugalinë Veriore, Casa do Penedo mund të radhitet ndër objektet më të çuditshme në botë. Kjo shtëpi, e ndërtuar...