Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka treguar mbrëmjen e sotme se një foshnje dy muajshe ndodhet në spitalin Pediatrik, pasi është konfirmuar me Covid-19.   Manastirliu deklaroi se foshnja së bashku me nënën janë duke marrë shërbimin e tyre te Infektivi.   “Kemi...
Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se vijon dezinsektimi i zonave bregdetare për një sezon turistik të sigurt.   Postimi i Ramës në facebook   ????Nga Velipoja në Butrint, vijon dezinsektimi i zonave bregdetare për një sezon turistik të sigurt ????????????‍♀️⛱????   ✅ Programi...
Situata e krijuar për shkak të pandemisë së koronavirusit në vend sa vjen e përkeqësohet, ndërkohë që sot bëhet me dije një tjetër lajm i hi dhur.   Një fëmijë rreth një muajsh e gjysëm ka rezultuar pozitiv me koronavirus, raporton...
Një foshnje 2 muajshe është infektuar me Covid-19 dhe është i shtruar në spitalin infektiv pasi ka shfaqur simptoma.   Lajmin e ka konfirmuar ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”   “Kemi një rast të një fëmije 2...
Data shënon 2 korrik dhe kufijtë tokësor me shtetin grek vazhdojnë të jenë të mbyllur. Në doganën e Kakavijës kalojnë vetëm shtetasit me pasaportë greke dhe shqiptarët me leje qëndrimi në Greqi. Në këtë kategori hyjnë edhe minoritarët.   Vendimet e...
Ditët e nxehta do të marrin fund këtë fundjavë. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka njoftuar se ditën e nesërme në vendin tonë moti do të jetë i paqëndrushëm.   Sinoptikanët thonë se moti do të jetë i kthjellët por nuk do të...
Nuk po njeh rënie numri I të infektuarve ditorë me COVID-19 në qarkun Shkodër. Ministria e Shëndetësisë konfirmoi 14 raste të reja këtë të enjte, ku gjashtë raste I përkasin bashkisë Shkodër, gjashtë raste të tjera janë konfirmuar në...
Ultësira perëndimore dhe zonat e ulta paraqiten me kthjellime gjatë paradites ndërsa zonat malore do kenë kalime vranësirash, të cilat gjatë mesditës shtohen duke sjellë ndonjë rrebesh të izoluar. Mbrëmja paraqitet me kthjellime në të gjithë Shqipërinë.   Sipas MeteoAlb temperaturat...
Bashkimi Evropian nuk do të hapë kufijtë e jashtëm për shtetasit e shumicës së vendeve të Ballkanit Perëndimor, pas 1 korrikut, mes tyre edhe Shqipërinë, përveçse për Malin e Zi dhe Serbinë.     Duke iu referuar këtij vendimi, ish deputeti i...
Ambasada greke në Tiranë ka sqaruar nëse shqiptarët do të mund të hyjnë lirisht në Greqi pas datës 1 Korrik. Sipas ambasadës, duke pasur parasysh udhëzimet evropiane për hapjen e kufijve të BE-së dhe vendimeve respektive zbatuese të Greqisë, parashikohet...

Te fundit

Kisha e Thethit e rindërtuar në vitin 1909, shenjë orientuese për turistët

Nga Endrit Musliu Shtëpia e Zotit, apo siç njihet Kisha e Thethit është një kurorë në bukuritë natyrore në Theth dhe tërheq mjaft vizitorë vendas...

“Po të jetë njeri k*rderr, të futet brenda”, Gjergj Luca nuk i bindet policisë,...

Banorët e Fushë-Labinotit janë ngritur sërish në protestë ditën e sotme kundër fabrikës së peshkut. Ata janë pëplasur me administratorin e firmës së peshkut....

Bëri ndërhyrje në buzë, 21-vjeçarja “shokohet” nga rezultati

Olivia thotë se për javë të tëra si pasojë e dhimbjeve nuk ka fjetur. Duke shtuar se është penduar që vendosi të bëjë një...