Gjeti 6 mijë dollarë dhe ia ktheu pronares, flet shqiptari nga Australia

Adem Gashi bëri bujë në Australi me veprimin e tj, ku pasi gjeti në tren një çantë me 6250 dollarë vendosi të ia kthejë ato pronares. Ai foli mëngjesin e...

SHKODËR, EKSPOZITË E STUDIOS PRESTIGJOZE NADAR

Jeta pariziene e viteve 1900 do të jetë në muzeun kombëtar të fotografisë “Marubi”. Kuratori Michel Poivert do të sjellë ekspozitën “Nadar, Mes Rregullave dhe Tekave”. Feliks Nadar është...

Një ditë pasi u pajtuan, Anxhelina dhe Beatrixi flasin për zënkën që bëri bujë

Dy këngëtaret e njohura, Anxhelina Hadërgjonaj dhe Beatrix Ramosaj, duket se së fundmi i kanë dhënë fund sherrit që nisi një vit më parë. Dy kushërirat e njohura nuk...

Dorëhiqet gjyqtarja e Apelit në Shkodër, por KLGJ nuk…

jyqtarja e Gjykatës së Apelit në Shkodër, Marina Rraboshta, ka dhënë dorëheqjen nga detyra.   Mësohet se dorëheqja ka disa ditë që është paraqitur pranë KLGJ-së, por ende nuk është pranuar.   Ende...

Le te marrin shembull te gjithe : Shperblimi qe ky pronar u dha puntoreve...

Eduard St. John është pronari i një firme për pasuritë e paluajtshme me qendër në Baltimore. Teksa festa e fundit janë duke u afruar, ai ka vendosur t’i surprizojë...

“Shpërthimi i Gërdecit, gabim me dashje i Berishës”

“Protestat e Partisë Demokratike prodhojnë imazhe skandaloze për Shqipërinë”. Ky është qëndrimi i Ramës për protestat, teksa shtoi se këto protesta nuk janë të popullit, por të një elitë...

‘I dështuar nga jeta’, pas sherrit të bujshëm, Noizy përballet live me Oltin

Pak muaj më parë bëri bujë sherri mes reperit Noizy dhe opinionistit Olti Curri. Nëpërmjet një postimi në Instastory, Olti ironizoi bashëpunimin mes reperit dhe kryebashkiakut Erion Veliaj, për...

Stop përdorimit të qeseve plastike

Qeset plastike vijojnë të përdoren nga qytetarët ndaj një nga masat që po marrin autoritetet është ndalimi i prodhimit të tyre. Ministri i Mjedisit Blendi Klosi dhe ministrja e sipërmarrjes...

PËRFSHIHET NGA FLAKËT NJË MAKINË ,DYSHIMET E PARA

Një automjet është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në qytetin e Elbasanit. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Teatrit Skampa. Makina ka qënë në lëvizje teksa ka shpërthyer në...

JETA E AKTORIT TË NJOHUR NË SHKODËR DO TË VIJË NË NJË MONODRAMË

Kjo valixhe nuk është e thjeshtë si gjithë të tjerat por mbart brenda të gjithë jetën artistike, familjare dhe shoqërore të aktorit të teatrit “Migjeni” Enver Hyseni. Siç e thërrasin...

Te fundit

Koronavirusi, Manastirliu: Mos mendoni se ia hodhëm

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, me anë të një daljeje direkte në llogarinë e saj në Facebook u ka bërë thirrje qytetarëve që të...

Itali/ Lulëzon kurora e gjëmbaçit në këmbët e Krishtit, prifti: Sinjal shprese ndaj koronavirusit

Disa gjethe e lule të freskëta kanë çelur në degën e gjëmbaçit në këmbët e Krishtit të kryqëzuar në kishën Santi Silverio e Domitilla,...

Horoskopi ditor, e diel 5 prill 2020

Dashi E diela do të jetë nën ritmin e duhur, ku duhet të tregoni kujdes në dashuri, veçanërisht nëse keni një histori paralele. Në punë...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR