S’kanë të ndalur lotët për aktoren Luiza Xhuvani, merr lajmin e rëndë për të...

Familja Xhuvani nuk gjen qetesi pas gjithe atyre ngjarjeve qe kane ndoshur pas humbjes se bashkeshortit dhe burgosja e djalit te saj. Por tani gjykata e Gjirokastres ka dhene nje...

NJË SMS PËRFUNDOI ME VRASJE, SI E MASAKROI SHQIPTARI BASHKËSHORTEN QË DASHURONTE

Rushit K. 37, masakroi gruan e tij Donika në banesën e tyre në Siegburger. Ai e goditi me sëpatë në kokë dhe në qafë, duke i shkaktuar vdekjen e...

Vetëvrasja në Shkodër/ “Vëllai më tha në polici, ai shefi Federiku më ka godit,...

Policët e Vaut të Dejës janë nën akuzë të fortë nga familja Kallami se kanë shtyrë drejt vetëvrasjes njeriun e tyre, Ardian Kallami, 47 vjeç, i cili u gjet i...

Çfarë Humbe Mos E Kërko, Ç’ke Në Dorë Mos E Lësho! 150 Fjalë Të...

– Amanetin e mban toka. SHKODËR – Amanetin as deti nuk e mban, e qet në lëndinë. Dukagjin – Burri o të mbyt, o të fal; i ligu as të mbyt,...

Menduat se RAMA e ka shtrënguar shumë? Ja ç’bën MACRON në Francë: 3700 euro...

Në ditën e 6-të të masave drastike, mbetet ende një sfidë përmbushja e tyre në Francë. Ata që shëtisin në Bois de Boulogne, apo gratë e shtëpisë që qëndrojnë...

Arbana Osmani largohet nga Top Channel, ja cfare ka ndodhur me prezantuesen

Pak javë më parë bëri bujë në media lajmi se moderatorja e njohur Arbana Osmani do të largohej nga televizioni ‘Top Channel’ duke lënë në mes emisionin ‘Dua të...

Historia e Afërditës, prostitutës shkodrane, që u vra nga babai i saj për… Ja...

Një ditë më parë, i burgosuri B.F. , ndërroi jetë në QSUT për shkaqe natyrale. Po kush ishte B.F., historia e të cilit tronditi opinion shqiptar para pak viteve...

“Më hodhën për të vdekur”, i mbijetuari i Qafë Barit tregon torturat çnjerëzore

Çfarë ndodhi pas revoltës së Qafë Barit, si u shtyp kryengritja e 12 të burgosurve të cilët u ngritën në revoltë, çfarë ndodhi më pas? Si u shtypën ata,...

Tërmet në Top Channel/ Ben Blushi mbyll programet, “Portokalli’ drejt largimit në këtë televizion

Vazhdon tërmeti në Top Channel, por jo vetëm për shkak të koronavirusit. Rënia e audiencës, sidomos e programeve informative që janë kthyer në altoparlantë qeveritarë, po shoqërohet me të...

“Mos i besoni burrit që qan, kalit që djersin dhe gruas që …”/Thëniet më...

Turqia është një komb me të cilin na ka lidhur rrjedha e historisë, mes luftrash, pushtimesh e deri tek rekrutimi i shqiptarëve për t’i vënë në postet më të...

Te fundit

Koronavirusi, Manastirliu: Mos mendoni se ia hodhëm

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, me anë të një daljeje direkte në llogarinë e saj në Facebook u ka bërë thirrje qytetarëve që të...

Itali/ Lulëzon kurora e gjëmbaçit në këmbët e Krishtit, prifti: Sinjal shprese ndaj koronavirusit

Disa gjethe e lule të freskëta kanë çelur në degën e gjëmbaçit në këmbët e Krishtit të kryqëzuar në kishën Santi Silverio e Domitilla,...

Horoskopi ditor, e diel 5 prill 2020

Dashi E diela do të jetë nën ritmin e duhur, ku duhet të tregoni kujdes në dashuri, veçanërisht nëse keni një histori paralele. Në punë...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR