NDËRRON JETË NË SPITALIN E SHKODRËS E INFEKTUARA ME COVID-19

Tre viktima me COVID-19 brenda 24 orëve në Shqipëri. Në orët e vona të mbrëmjes së shtunë u shënua viktima e parë në qytetin e Shkodrës. Një grua e...

Do t’ua bëjmë ferr! Rama tregon masat e reja ndëshkimore me polici e ushtri

Kryeministri Edi Rama ka postuar në facebook një status ku njofton masa të reja ndëshkimore. Ai tregon se policia e ushtria do jenë në gatishmëri dhe do ndëshkojë shkelësit e...

‘Kemi uri, babi ka humbur punën’, policia bën gjestin human për 12 vjeçaren

Një vajzë 12 vjeçare ka telefonuar 122 në Vergato, në zonën e Bolonjës, duke i kërkuar ndihmë policisë. Babai i saj kishte humbur punën për shkak të urgjencës së...

Prekëse! ‘Burri e përqafoi dhe i tha të mos shqetësohej për fëmijët’, momentet e...

Një nga infermieret që punonte në vijën e parë të betejës me koronavirusin vdi q vetëm pak çaste pasi burri i saj i tha “të mos shqetësohej për fëmijët’. Areema...

KONFIRMOHEN 2 RASTE TË REJA ME KORONAVIRUS NË SHKODËR

Janë konfirmuar dy raste të reja me koronavirus në qytetin e Shkodrës. Brenda 24 orëve të fundit, në mbarë vendin shënohen 11 të prekur me virusin vdekjeprurës.   Deri tani, Shqipëria regjistron...

Koronavirusi u mbylli restorantet, 5 shefa bashkohen dhe gatuajnë për të pastrehët

Punonjës ushqimi po përballen me paga të shkurtuara dhe punë të humbura, por ata ende ia dalin mbanë të ndriccojnë jetë në komunitetin e tye. Pasi kufizimet në qytetin e...

“Jam pjesë e Europolice”, arrestohet 42-vjeçari që përdori dokumente false për të dalë nga...

Një 42-vjeçar me inicialet Z.Gj., banues në Tale të Lezhës është vënë në pranga pasi akuzohet për falsifikim dokumentesh dhe përvetësim të titullit apo të detyrës shtetërore. Sipas njoftimit zyrtar,...

“Çdo ditë e humbur kushton jetë”, Basha kërkon shtimin e testimeve: Është mënyra e...

Krydemokrati Lulzim Basha ka bërë sërish kërkesë për shtimin e numrit të testimeve. Në një status në profilin e tij në facebook, Basha shkruan se çdo ditë që kalon kushton...

Kryhet studimi në Australi: Ilaçi kundër morrave vret Covid-19, brenda 48 orësh

Një studim i ri i kryer nga Universiteti Monash, në Australi, ka provuar se një ilaç kundër morrave vret sëmundjen e vdekjeprurëse të Covid-19 brenda 2 ditësh. Dr.Kylie Wagstaff i...

Mezi priste rastin e parë me koronavirus, habit sërish kryeinspektorja e shëndetit, Beruka: Duhet...

Areti Beruka, kryeinspektore për shëndetin në Tiranë është shprehur se në Shqipëri është mirë që 60-% e popullsisë të infektohet nga koronavirusi. Në një lidhje me Skype në emisionin “Ditari”,...

Te fundit

Koronavirusi, Manastirliu: Mos mendoni se ia hodhëm

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, me anë të një daljeje direkte në llogarinë e saj në Facebook u ka bërë thirrje qytetarëve që të...

Itali/ Lulëzon kurora e gjëmbaçit në këmbët e Krishtit, prifti: Sinjal shprese ndaj koronavirusit

Disa gjethe e lule të freskëta kanë çelur në degën e gjëmbaçit në këmbët e Krishtit të kryqëzuar në kishën Santi Silverio e Domitilla,...

Horoskopi ditor, e diel 5 prill 2020

Dashi E diela do të jetë nën ritmin e duhur, ku duhet të tregoni kujdes në dashuri, veçanërisht nëse keni një histori paralele. Në punë...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR