Të sëmurë që rënkojnë nga dhimbjet e mjekë që vrapojnë, pamje të rënda nga...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka shpërndarë një video të situatës që është aktualisht brenda spitalit universitar “Shefqet Ndroqi”, ku ka një fluks në rritje të...

Fifi ti je? Ndryshimi i këngëtares me belin e hollë duket i pabesueshme! Sa...

Fifi po ndryshon sa hap e mbyll sytë pasi në foton e fundit nuk njihet! Këngëtarja është dobësuar tej mase dhe mjafton të shohim belin e saj të hollë...

‘Godet’ sërish Ilir Beqja, gjen zgjidhjen për ndjekjen e mësimit: Dy ditë në klasë...

Ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqja, ka gjetur një zgjidhje brilante për ndjekjen e mësimit në shkolla. I ftuar në studion e “AbcNews”, Beqja u shpreh se nxënësit mund t’i...

Pushime në Jug, del foto e Ramës dhe Lindës me mysafirin e veçantë, kush...

Prej disa ditësh kryeministri Edi Rama ka marrë pushimet, ndërsa ka zgjedhur bregdetin e Jonit. Kreu i qeverisë është fotografuar në Sarandë. Në foton e siguruar nga abcnews.al, kreu i qeverisë...

E keni dëgjuar kurën me 3 lugë vaji ulliri në ditë? Ja se cfarë...

Përfitimet shëndetësore nga konsumimi i vajit të ullirit janë fantastike për të gjithë organizmin. Jo më kot cilësohet si il’açi i jetëgjatësisë. Në artikullin më poshtë, do të mësoni nga AgroWeb.org...

Shqiperia drejt karantinës?! Skënder Brataj jep lajmin: Është në…

Situata në vend është e f.ikshme sa i përket inf ektimeve të reja dhe numrit të të vd.ekurve nga koronavirusi. Për këtë arsye sipas Shefit të Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj...

Rama fillon pushimet në jug të Shqipërisë, fotografohet i buzëqeshur krah Lindës

Kryeministri Edi Rama ka nisur pushimet. Ai ka zgjedhur si destinacion jugun e Shqipërisë, konkretisht Sarandën. Rama është fotografuar këtë të enjte në një lokal krah te shoqes, Lindës. “Abc...

Horoskopi ditor, e premte 14 gusht 2020

Dashi Kjo ditë mund të jetë vërtetë e bukur, nëse keni njeriun e duhur në krahë. Ndonjë problem mund të hasni me të lindurit e shenjës së gaforres dhe peshores....

Shteti vendosi shpërblim, si ndryshoi numri i lindjeve në Shqipëri

Shteti vendosi shpërblim, si ndryshoi numri i lindjeve në vend. Bonusi i lindjes, që u miratua dy vite më parë, nuk i ka nxitur çiftet e reja të bëjnë...

‘Emri im nuk duhet të dalë”, gazetari shqiptar tregon prapaskenat me Agron Shehajn: U...

Gazetari shqiptar i Le Iene, Taulant Kopliku ka treguar një histori me politikanin Agron Shehaj, nisur nga fakti që dje u lakua në media pasi dhuroi pajisje jetike për...

Te fundit

Mali i Zi hap nesër kufirin me Shqipërinë

Mali i Zi do të hapë nesër kufijtë për vendet e rajonit duke përfshirë Kosovën dhe Shqipërinë. “Për të hyrë në Mal të Zi...

Mjekët shqiptarë pa asnjë ditë pushimi kundër Covid: Jemi të stërlodhur! (Rrëfimet)

Gjashtë muaj prej raportimit të rasteve të para me koronavirus në Kosovë, zyrtarë qeveritarë dhe autoritete tjera shëndetësore kanë shtuar thirrjet për kujdes ndaj...

Iu shërbeu dhjetra pacientëve, humb betejën me Covid infermierja shqiptare, vjehrra e deputetit

Infermierja 63-vjeçare Shkurte Gecaj nga Peja nuk arriti t’i mbijetojë infektimit me koronavirus. Ajo gjatë tërë kohës ishte në detyrë duke ndihmuar qytetarët, por duket...