Fëmijët e fshatit janë më të fortë fizikisht se ata të qytetit

Fëmijët që janë rritur në mjedis rural, rrethuar nga kafshë dhe pluhur, kanë sistem imun më të qëndrueshëm ndaj stresit si edhe çrregullimeve të tjera.   Sipas një hulumtimi të ri...

E TURPSHME, KËSHILLI BASHKIAK NË SHKODËR NIS ME NJË ORË E GJYSËM VONESË

Prej një orë e gjysëm mbledhja e këshillit bashkiak nuk filloi për shkak se mungonin këshilltarët.   Ardhja pas një orë e gjysëm e këshilltarit Avenir Haxhija bëri që mbledhja të...

SHKODËR, EKSPOZITË “SKENDERBEU, ATLETI I KRISHTIT”

Lëvizja Kishtare Bashkim dhe Lirim ka sjellë në Shkodër ekspozitën tematiko-fotografike “Skenderbeu, Atleti i Krishtit”. Kjo ekspozitë erdhi në kuadër të vitit mbarëkombëtar të Skenderbeut në sallën Kardinal Mikel...

“ROZAFA”, DESTINACION I PREFERUAR I TË HUAJVE

Kalaja e Rozafës vijon të jetë destinacioni më i preferuar i Shkodrës. Kjo e diel ka sjell një bum vizitorësh, të cilët kanë preferuar të vizitojnë historinë e Shkodrës,...

Pak nga Atë Zef Pllumi në “Rrno për me tregue”

Zoti asht i Madh.   I kjoshim falë atij të lumit që ka krijue vdekjen, se përndryshej njerzit do t'kishin me kenë gjithmonë skllav të tiranve.   Edhe kta do t'desin nji ditë...

ADEMI-RAMËS: AKUZAT, MASHTRIMI YT I RADHËS

Pak ditë më parë kryeministri Edi Rama hodhi akuza direkte për kreun e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi.Sipas Ramës, kryetarja e Bashkisë së Shkodrës refuzon çdo bashkëpunimin me qeverinë...

Media bavareze: Ilirët ndërtuan qytetet e para europiane para 3 mijë viteve

Me titullin “Shqipëria – vendi dhe njerëzit”, media bavareze ansbachplus.de, ka shkruar një tekst të shkurtër, por plot ditirambe ndaj vendit shqiptar. Shkrimi i plotë: “Shqipëria është një vend relativisht i...

VLLAZNIA E FEMRAVE NUK E NIS MBARË CHAMPIONS-in

Vllaznia në futboll për femra është shumë herë kampionia e Shqipërisë e cila thuajse në të gjitha ndeshjet që ka zhvilluar I ka mbyllur më një mori golash kjo...

VLLAZNIA NË STËRVITJE DHE LËVIZJE LOJTARËSH

Edhe pse me vonesë Vllaznia I është rikthyer stërvitjes në përgatitje për sezonin e ri menjherë pas emërimit të trajnerit Hasan Lika në krye të kuqebluve. E pavarësisht se...

NIS RIKUALIFIKIMI I BLLOKUT TË BANIMEVE “ZOGU I PARË”

Ka nisur puna për rikualifikimin urban tek blloku i banimit bulevardi “Zogu I”. Projekti parashikon ndërhyrje të plotë dhe konkretisht:     – Shtresë binderi dhe asfalti me sipërfaqe 1190 m2 – Punime...

LIDHU ME NE

81,135FansaPëlqeje

Te fundit

Aurela Gaçe shfaqet për herë të parë me rroba banjo

Pas koncerteve e mbrëmjeve të shumta muzikore ku ndez gjithnjë atmosferën, Aurela Gaçe ka nisur pushimet. Këngëtarja po kalon disa ditë relaksi me familjen e...

Berisha me ambulancë dhe antiplumb veshur deri tek avioni…shkon për kurim në Vjenë!

Sali Berisha ka lënë në mes “revolucionin”, 4 ditë para zgjedhjeve dhe siç duket nuk do të ketë asnjë llojë përgjegjësia nga idiotsit e...

E enjtja vendimtare! Çfarë pritet të ndodh më pas…

E enjtja do të jetë jo vetëm një ditë me temperatura të larta, por dhe me zhvillime të forta politike. Presidenti Ilir Meta do...