RREZIKONIN BANESAT, SHEMBEN MASIVËT SHKËMBORË

Dy masivë shkëmborë që rrezikonin jetën e banorëve të Bashkisë Vau Dejës, janë shembur me shpërthim të telekomanduar nga Reparti i Ushtrisë në Vau Dejës pas hartimit të planit...

HEC VALBONË “TRANSFEROHET” NË DYERT E GJYKATAVE

Kryetari i gjykatës së apelit në Shkodër Fuat Vjerdha nisur nga çështja e një dite më parë lidhur me seancën e këshillimit për firmat e falsifikuara që janë përdorur...

“RRUGA E KARINËVE” I NËSHTROHET RIKONSTRUKSIONIT

Rruga e “Karinëve” në qytet është kantieri i ri i rradhës i hapur nga Bashkia e Shkodrës. Si në të gjitha veprat e tjera, investimi prej 58 milion lekë...

BOJKOTI BASKET, KROQI: E PLOTËSOJMË KËRKESËN E TYRE

Lojtarët e Vllaznisë në basketboll për meshkuj bojkotuan stërvitjen për shkak të uljes së trajtimit ushqimor mujor. Menjëherë pas kësaj proteste ai që ka reaguar është drejtori i “Sport...

SHKODËR/ KËSHILLI BASHKIAK, DEBAT PËR RISHPËRNDARJEN E FONDEVE

E vetmja pikë e rendit të ditës në mbledhjen e këshillit bashkiak të Shkodrës që arriti të ketë një lloj diskutimi është ajo për rishpërndarjen e fondeve brenda 2018-ës...

“28 NËNTORI”, NXËNËSIT NDIHMOJNË 21 FAMILJE TË VARFRA

21 familje të varfra do të ndihmohen çdo muaj nga nxënësit e shkollës së mesme “28 nëntori” në Shkodër. Ky është një projekt i vetë qeverisë së nxënësve të cilët...

Suad Lici: Kënaqësi t’i shërbej Vllaznisë

Suad Lici ka dalë për herë të parë para mediave nga momenti që është emëruar Administrator Ligjor i KF Vllaznia sh.a. “Disiplinë dhe kërkesë llogarie”, janë këto dy parimet...

NXËNËSIT E “ZEMRËS SË KRISHTIT” PANAIR PËR FESTA

Shkolla 9 vjeçare “Zemra e Krishtit” ka organizuar panairin e festave në pedonalen e qytetit të Shkodrës. Nxënës të klasave të ndryshme kanë krijuar objekte dekorative nga më të...

VLLAZNIA E FEMRAVE FITON EDHE NDAJ MOLDAVISË

Skuadra e Vllaznisë në futboll për femra dihet që është ekipi më I mirë në Shqpëri duke u shpallur disa herë kampione e saj. Për vajzat kuqeblu është viti...

NDËRHYRJE NË RRUGËN E SHOSHIT

Vazhdon puna për përmirësimin e rrugës Mali i Shoshit- Qendër e Njësisë Administrative Shosh. Bashkia e Shkodrës me mjetet e saj, duke iu përgjigjur kërkesave të banorëve, po punon...

Te fundit

Fshati mesjetar del nga liqeni italian për herë të parë në 26 vjet

Një fshat mesjetar i “humbur” mund të dilte nga ujërat e një liqeni artificial italian. Kjo sipas raportimeve që rezervuari që përmban fshatin e...

Ushqimet që duhet të konsumoni dhe të shmangni në verë

Temperaturat e nxehta të verës janë dërrmuese në shumë aspekte. Ushqimi është një prej tyre. Vala e të nxehtit ka tendencën të mundë oreksin...

Sot eshte nje nga kengetaret me te dashura per publikun, e njihni se per...

Ajo është shumë e dashur për publikun. U bë me të shpejtë e famshme, më shumë për faktin se u lidh me reperin Mozzik...