PS SHKODËR, “PSE NA SILLNI DREJTORË JABANXHINJ”

Partia Socialiste e Shkodrës ka zhvilluar një tjetër takim organizativ në selinë e saj. Në mbledhjen e zhvilluar morën pjesë zëvendës kryeministrja Senida Mesi dhe ministri i jashtëm, njëkohësh...

Nëse keni këto shenja vuani nga kjo sëmundje

Diabeti është një gjendje serioze që mund të shkaktojë komplikacione të rënda si sëmundja e arteries koronare (CAD), nëse nuk trajtohet si duhet.   Por, mbi 1/3prej jush, as nuk e...

“28 NËNTORI”, NXËNËSIT NDIHMOJNË 21 FAMILJE TË VARFRA

21 familje të varfra do të ndihmohen çdo muaj nga nxënësit e shkollës së mesme “28 nëntori” në Shkodër. Ky është një projekt i vetë qeverisë së nxënësve të cilët...

ERJON VUCAJ PREZANTOHET TEK FC DRITA NË KOSOVË

Pas një rrugëtimitek Vllaznia të cilën e mbylli me marrëveshje futbollisti shkodran Erjon Vucaj vendosi të vijonte rrugëtimin e tij por jo me skuadrën kuqeblu. Fillimisht kaloi në formën...

FUSHATA, KQZ-PARTIVE: ZBATONI AFATET

Në një kohë kur kanë ngelur edhe pak muaj nga zgjedhjet vendore të 30 qershorit, Komisioni i Qendror i Zgjedhjeve ka një apel për partitë politike. Në një dalje publike,...

ÇINARI mbetet në tribunë, VLLAZNIA bllokon sulmuesin shkodran

“Dita e mirë duket që në mëngjes”, kjo shprehje duhej t’i shkonte për shtat klubit të Vllaznisë për historinë që ka në futbollin shqiptar.   Por, në fakt situata aktuale është...

Si po marrosen të gjithë për fushat shqiptare me livando të Razmës

Të gjithë po vrapojnë atje, disa edhe thjesht për një foto në të cilën me krenari shkruajnë në forma të ndryshme, por me të njëjtën fabul: Jemi në Shqipëri...

QEVERIA TURKE INVESTIME ANTIPËRMBYJE NË SHKODËR

Ambasadori Turqisë në Shqipëri Murat Ahmet Yoruk ka zgjedhur bashkinë e Shkodrës në kuadër të turit që po zhvillon në vendin tonë.     Diplomati u prit nga kryetarja e bashkisë së...

GOLEM, 500 BANORË PA UJË PREJ 5 MUAJSH

Rreth 500 banorë të fshatit Golem, pjesë e njësisë administrative Rrethina, prej më shumë se 5 muajsh vuajnë nga mungesa e ujit të pishëm në këtë zonë. Këtë problem e...

ADEMI TAKIM ME GRATË E RRETHINAVE

Pas dy takimeve atë në Anën e Malit dhe në Shkodër, bashkia e këtij qyteti është ndalur në njësinë administrative Rrethina.     Është vetëm takimi i tretë i një serie prej...

LIDHU ME NE

80,635FansaPëlqeje

Te fundit

“JANË TË PANDASHËM”/ ARBANA DHE EDUARTI SHFAQEN NGJITUR ME NJËRI TJETRIN EDHE NË FESTËN...

Prej kohësh moderatorja e njohur Arbana Osmani përflitet të jetë në një lidhje me regjisorin e “Dua të të bëj të lumtur” Eduart Grishaj. Mesa...

Astrologia Meri Shehu jep lajmin e madh: Kësaj shenje do t’i dyfishohen lekët këtë...

Astrologia e njohur Meri Shehu qe na zbulon te rejat me te fundit nga bota e astrologjise e si do ndikojne yjet tek ne,...

Rudina Dembacaj ndryshon pamjen ne menyre drastike, shikoni sa shume i ka prere floke

Moderatorja e njohur e “Mos i fol shoferit”, Rudina Dembacaj, është një ndër emrat më të ndjekur në Instagram, ku tërheq shpesh vëmendjen me...