BOJKOTI BASKET, KROQI: E PLOTËSOJMË KËRKESËN E TYRE

Lojtarët e Vllaznisë në basketboll për meshkuj bojkotuan stërvitjen për shkak të uljes së trajtimit ushqimor mujor. Menjëherë pas kësaj proteste ai që ka reaguar është drejtori i “Sport...

ISH-MATURANTËT RITAKOHEN PAS 35 VITESH

Kjo është zilja në shkollën e muzikës "Prenkë Jakova" që fton në mësim maturën e vitit 1985. Një brez i shkëlqyer që vijon ende edhe sot me shumë sukses...

KRISHTLINDJE, PRITJA NË KISHËN ORTODOKSE

Kryetarja e bashkisë Shkodër, Voltana Ademi, përfaqësues të partive politike dhe klerikë fetar zhvilluan paraditen e së martës vizitat me rastin e Krishtlindjeve në kishën Ortodokse të Shkodrës. Në urimin...

KRISTINA TONAJ STUDENTJA E PROÇEDUAR PENALISHT

Një ditë më parë u bë publike edhe lista e disa aktivistëve dhe studentëve të cilët ishin proçeduar penalisht ku mes tyre gjendej edhe emri i aktivistes së FRPD...

SHKODËR, ENKEL DEMI BISEDË PËR DY LIBRAT E TIJ

Tom Kuka, autori i fshehur pas këtij pseudonimi i cili krijoi një kuriozitet të madh pas botimit të dy librave të suksesshëm “Hide mbi Kalldrëm” dhe sëfundmi “Gurët e...

Turizmi malor ne Razme Vermosh e Theth

Pikat me veriore te vendit edhe kete vit kane nisur te frekuentohen. Freskia, qetesia, por me teper bukurite qe ato ofrojne per te gjithe vizitoret jane terheqese per nje...

SHKODËR, STUDENTËT NUK E NDALIN PROTESTËN

Studentët e universitetit “Luigj Gurakuqi” nuk e kanë ndalur protestën dhe bojkotin e procesit mësimor as gjatë ditës së sotme. Takimi i parë i tyre u bë tek sheshi...

HARROHET INVESTIMI NË “LUGUÇEZME”

Bashkia Shkodër e ka përfshirë rrugën e “Luguçezmes” për rikonstruktim përgjatë këtij viti, ndërsa edhe pse jemi gati në mesin e gushtit, akoma nuk është bërë asgjë për rregullimin...

NIS EDICIONI I TRETË “VOLEJPOJA BEACH TROPHY”

“Volej-Poja Beach Trophy” është edicioni i tretë rradhazi në plazhin e Velipojës që vjen i organizuar nga bashkia Shkodër. Ky organizim ka si qëllim përfshirjen e të rinjve dhe pushuesve...

CNN/ Liqeni i Shkodrës, pse liqeni më i jashtëzakonshëm në Evropën Jugore duhet vizituar?

“CNN” i ka kushtuar një artikull liqenit të Shkodrës, dhe bukurive të tij.   “Destinacioni kufizohet me kufirin e Malit të Zi dhe Shqipërisë dhe është liqeni më i madh në...

LIDHU ME NE

80,630FansaPëlqeje

Te fundit

Irma Libohova rrëfen si u anulua një dasmë për një këngë

Krushqit me Partinë Demokratike, nusja me Partinë Socialiste. Pas vitit 1990, kur ra edhe komunizmi dhe në Shqipëri u vendos sistemit pluralist, shqiptarët e ndanë...

Ajnshtajni: Dashuria është Zoti dhe Zoti është dashuria

Letra e Ajnshtajnit për vajzën e tij “Kur propozova teorinë e relativitetit shumë pak njerëz më kuptuan. Ajo çfarë do të zbuloj tani për njerëzimin...

“U nisa me skaf nga Vlora për në Itali”, rrëfimi i Mimozës: Askush s’e...

Në një kohë dhe vend tjetër ajo kërkon t’i plotësojë një dëshirë simbolike që ai s’ka pasur mundësi t’a arrijë. TIRANË- Atëherë kur familja e...