“OSKARI DHE ZONJA ROZË” VJEN NË TEATRIN “MIGJENI”

“Oskari dhe Zonja Rozë” rikthyen në teatrin “Migjeni” aktoren e madhe shkodrane dhe shqiptare Roza Anagnosti. Kjo pjesë që vjen nga Eric Emmanuel Schmitt, përkthyer nga Sesilia Plasari dhe...

DRKK SHKODËR, PRITEN NDËRHYRJE NË 30 OBJEKTE KULTURORE

Pas përfundimit të sezonit turistik, drejtorja rajonale e kulturës në Shkodër Majlinda Laçej ka bërë publike projektet që pritet të ndërmerren për rindërtimin e objekteve të trashëgimisë kulturore. Gjatë vitit...

EROZIONI, “KËRCËNIMI” I BANESAVE NË BAHÇALLEK

Gjendja nuk ka ndryshuar me atë të një viti më parë kur banorët e shprehen si problem , se pas gërryerjes së tokave uji i Drinit po i kërcënonte...

KRYEMADHI NGA SHKODRA SULMON RAMËN

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi u shpreh nga Shkodra se Shqipëria është pozicionuar në “hartën e zezë” të vendeve që mund t’iu rikthehet viza, për shkak të trafikut dhe...

GOLEM, 500 BANORË PA UJË PREJ 3 MUAJSH

Rreth 500 banorë të fshatit Golem, pjesë e njësisë administrative Rrethina, prej 3 muajsh vuajnë nga mungesa e ujit të pijshëm në këtë zonë. Banorët bëjnë me dije se...

SHQIPËRI-SKOCI, AKSET QË DO TË BLLOKOHEN NË SHKODËR

Më datë 17.11.2018 ora 20.45 në qytetin Shkodër, do të zhvillohet ndeshja ndërkombëtare e futbollit, e vlefshme për Ligën e Kombeve, ndërmjet përfaqësueseve të Shqipërisë dhe Skocisë, ndeshje e...

PREKALI PA QENDËR SHËNDETËSORE

Rreth 150 banorë të fshatit Prekal të njësisë administrative Postribë, vuajnë nga mungesa e shërbimeve shëndetësore. Është vetëm infermierja e zonës e cila ju vjen në ndihmë banorëve të...

SHKODËR, EKSPOZITË “SKENDERBEU, ATLETI I KRISHTIT”

Lëvizja Kishtare Bashkim dhe Lirim ka sjellë në Shkodër ekspozitën tematiko-fotografike “Skenderbeu, Atleti i Krishtit”. Kjo ekspozitë erdhi në kuadër të vitit mbarëkombëtar të Skenderbeut në sallën Kardinal Mikel...

SKOCEZËT ME FUSTANELLA FESTOJNË NË SHKODËR

Përpara ndeshjes me Shqipërinë, skocezët me sa duket janë zhvendosur në Shkodër. Kombëtarja shqiptare e futbollit do të përballet më 17 nëntor me Skocinë në stadiumin “Loro Boriçi” në...

28 VJETORI I RIHAPJES SË XHAMISË SË PLUMBIT

28 vite më parë, në 16 nëntorin e 1990 do të rihapej Xhamia e Plumbit për t’i dhënë fund ateizmit në Shqipëri. Hafiz Sabri Koçi para mijëra besimtarëve musliman por...

LIDHU ME NE

72,468FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Gjermania heq vizat për gjithë punëkërkuesit, Shqipëria përfiton direkt

Vitet e fundit është rritur ndjeshëm numri i shqiptarëve të cilët detyrohen të shkojnë dhe të kërkojnë punë në Gjermani, qoftë përmes azilit apo...

Dossier/ Fotoja dhe skeda e rrallë, kur Edi Rama luante basketboll në Shkodër

Të gjithë e dinë që kryeministri aktual i Shqipërisë, Edi Rama, në rininë e tij ka luajtur basketboll. Megjithatë, ka pak foto dhe video...

NDAHET NGA JETA AKTORI SHKODRAN

Është ndarë nga jeta aktori i njohur shqiptar Sulejman Dibra.Mësohet se aktori Dibra ka ndërruar jetë pas një ataku kardiak. Sulejman Dibra ka lindur më...