Shkodrani Bledar Meti: Të jesh vetvetja në “Home Office”

Angazhimi në Organizmat e ndryshëm studentor bëri që ai të shihej ndryshe nga studentët e tjerë. Duket se kishte ndonjë përparësi që nuk e besonte që do të bëhej...

STUDENTËT VIJOJNË REZISTENCËN PARA KRYEMINISTRISË

Studentët e kane nisur javen javën me një protestë masive para Kryeministrisë, por sot protestes se studenteve I jane bashkuar edhe qytetar dhe banoret e Astirit ne Tirane. Studentët e...

Qeveria shpërndan dhurata për pensionistët, studentët dhe nënat e reja

Në ditën e tetë të protestës së studentëve, kryeministri Edi Rama preferoi të mblidhte qeverinë, si ritual i çdo të mërkure, edhe pse poshtë dritares së tij protestohej dhe...

Historike: Kosova bëhet me Ushtri

Kosova nga sot bëhet me Ushtri. Kuvendi i Kosovës votoi sot 3 projektligjet që shndërrojnë Forcën e Sigurisë së Kosovës në një Forcë të Armatosur. Krerë e shtetit dhe...

E PAPRITURA/ KRYETARI I BASHKISË E THËRRET ME URGJENCË PËR NJË OPERACION, KIRURGU I...

Mjeku kirurg mes lotesh Kreu i bashkisë Pukë, Gjon Gonaj ka surprizuar në 65-vjetorin e lindjes mjekun e vetëm kirurg në qytetin verior, Dodë Boci. Gjonaj herët në mëngjes i telefonoi...

“Nëse bashkohen Shqipëri-Kosovë jap unë dorëheqjen”

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është shprehur i gatshëm të japë dorëheqjen nëse Kosova bashkohet me Shqipërinë. Mbrëmjen e kaluar i ftuar në “Xing me Ermalin” Haradinaj ka folur për...

Ilir Meta tentativa për të futur në ngërç qeverinë, bllokon dekretimin e Sandër Lleshit,...

Presidenti Ilir Meta duket se po u rikthehet skenarëve që përdori kundër ish-kryeministrit Fatos Nano. Të gjithë e mbajnë mend vitin 2003 kur Fatos Nano për 6 muaj u...

Ditë e lodhshme për kuqeblutë, sot dy seanca për ta

Dita e sotme do të jetë e ngarkuar për futbollistët e Vllaznisë. Kjo ngaqë ata do të zhvillojnë dy seanca stërvitore. Të parën mësohet ta kenë kryer paradreke në...

HISTORIA, 2 ORË NË KËMBË PËR TU SHKOLLUAR

Pakkush mbase e beson që ka fëmijë të cilët duhet vërtetë të sakrifikojnë e madje rrezikojnë për të marrë dije. I tillë është Elidon Ruçi, 12-vjecari nga fshati Bardhaj.Edhe pse...

Lika ankohet për golat: Krijojmë me bollëk, por nuk dimë të shënojmë

Hasan Lika nuk është plotësisht i kënaqur me ekipin. Edhe pse Vllaznia ka maksimumin e pikëve pas 4 javësh në inferiore, trajneri ka rezerva për… golin. Kur dihet që shkodranët...

LIDHU ME NE

77,128FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Ndalohet autobuzi me protestues/ Reagon deputetja demokrate

Deputetja demokrate Lindita Metaliaj, ka njoftuar për ndalimin e një autobuzi me protestues në hyrje te Tiranës. Sipas Metaliajt, policia ka ndaluar autobuzin e parë...

PD: 50 mijë qytetarë nga rrethet drejt Tiranës për të protestuar

PD ka dhënë një informacion paraprak në lidhje me numrin e protestuesve të saj që janë nisur nga rrethet. Sipas selisë blu, më shumë se...

“Edi Rama ke marre fund, po vijne shkodranet si lum”

Nga Vlora janë nisur autobusë e mjete private me protestues drejt Tiranës, ndërkohë që vetë kryeministri do të jetë sot në Vlorë. Në një prej...