Mesa duket moti po ndryshon dhe temperaturat po bien.

Sinoptikania e njohur Tanja Porja ka treguar sot se qe nga dita e sotme vjeshta klasike ka hyre me tiparet e saj ndersa diten e merkure do te kete ulje te metejshme te temperaturave dhe rebeshe shiu ne te mbare vendin.

Madje u pa qe sot diten e marte ne Tirane pati reshe shiu por edhe pse nuk zgjten ishin karakteristike te stines se vjeshtes dhe te nje kohe qe tashme dukej e larget.

Mirepo nuk do te vonoje ne te gjithe vendin te rikthehen reshjet e shiut ku me shume e ku me pak.