Rikthehen lëkundjet sizmike në vend.

Një tërmet me magnitudë 3.6 të shkallës Rihter ka goditur mëngjesin e sotëm qytetin e Durrësit.

Mësohet se epiqendra ka qenë në detin Adriatik, 26 km nga Tirana dhe 12 km nga Durrës, me një thellësi 11 km.