Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur me një urim për një nga infermieret e Spitalit Covid2.

 

Me anë të një postimi në ‘Facebook’ Rama i ka uruar ditëlindjen Luljeta Durajt, infermiere në spitalin COVID2 “Shefqet Ndroqi” dhe nënë e tre fëmijëve.

 

Teksa e ka uruar Rana shkruan se duhet të ndihemi me fat që kemi njerëz si Luljeta.

 

“Mirëmëngjes dhe me urimin për një fundjavë të qetë për të gjithë ju, i uroj ditëlindjen një prej heroinave të heshtura, që edhe në ditëlindjen e saj është mes pacientëve që luftojnë me virusin e rrezikshëm COVID19.

 

Prej 18 vitesh në shërbim të pacientëve, këto janë ndër ditët e vështira për Luljeta Durajn, nënë e tre fëmijëve, infermiere në spitalin COVID2 “Shefqet Ndroqi”, po janë edhe ditët kur mund të ndjehemi me fat, që kemi njerëz si Luljeta në vështirësinë që po kalojmë. EDHE100 Luljeta” shkruan Rama.