Një qytetar nga Fieri ka bërë një denoncim, ku sipas tij një grua bënte rite satanike para derës së banesës ku ai jeton.

Qytetari në një mesazh të dërguar në JOQ, shkruan se gruaja ka vendosur në derën e shtëpisë së tij sende të ndryshme të cilat dihet se përdoren për magji.

Qytetari tregon se ka kapur gruan “mat” në momentin kur po vendoste sendet në derë, që sipas tij janë rite satanike.

“Pershendetje JOQ .Un qe po ju shkruaj jam nje qytetar nga fieri dhe dua te demaskoj nje person te cilin e kam kapur sot ne oren 05:40 para deres se shpise ku banoj duke riperseritur veprime sataniste per mua dhe familjen.

Kjo eshte Lumturi Nallbani nga fieri dhe i them publikisht qe mos te mari me guximin te afrohet perndryshe do e dergojme ceshtjen ne polici. Po ju dergoj me foto disa nga gjerat qe kjo shtriga ka hedhur dhe foton e kapjes. Ju lutem publikojeni dhe anonim. Faleminderit dhe zoti ju ruajt nga kto njerez 🙏”, shkruan qytetari.

Ky denoncim vjen pak javë pasi në Tiranë u zbulua se një familje mbante vajzën të vdekur prej 15 muajsh. Për këtë ngjarje dyshohet se familja ishte pjesë e Jehovait. Familja Josifi prej idsa ditësh ishte në qendër të mëdiave, pasi tronditi mbarë opinionin publik dhe dyshimet janë se nëna me dy vajzat kishin kryer dhe rite satanike.