Gazetari Artan Hoxha është rikthyer pas në kohë duke kujtuar ndeshjet e botërorit ‘Rusi 2018’. Hoxha shkruan i irrituar nga situata e Covid-19 se kështu si ka marrë punë botërori i radhës do të luhet në Katar, në kalçeto dhe në vend të tifozëve do ketë dixhej.

Postimi i Artan Hoxhës:

Ndersa kemi kater muaj, qe vuajme izolimin dhe pasojat e COVID-19, duket si enderr Boterori Rus, i zhvilluar vetem dy vite me pare…

Keshtu si ka marre puna, boterori i radhes ne Katar, do luhet ne kalçeto dhe ne vend te tifozeve, do kete dixhej…