Burime bëjnë me dije se një efektiv i forcave RENEA ka rezultuar pozitiv me korónavirus. Të njëjtat burime konfirmojnë për Fax News se efektivi ka bërë tamponin tre ditë më parë dhe që ka marrë përgjigjen se ka rezultuar pozitiv.

 

Mësohet se gjéndja e tij është e mirë dhe nuk ka simptóma të rénda apo shqétësim shëndétësor. Vetëm pak minuta më parë, Faxweb.al raportoi se ditën e sotme kanë rezultuar pozitiv me korónavirus 3 punonjës te Drejtorisë së Pergjithshme të Doganave.

 

Gjatë ditës së djeshme numri i të inféktuarve në vend ishte 33 dhe numri total i viktímave ka shkuar në 45 ndërkohë që për sa i përket ditës së sotme nuk kemi një njoftim zyrtar për numrin e rasteve të reja.