Tashmë ka qetësi në Ballsh pasi futbollisti shkodran Eridon Qardaku bashkë me gjithë lojtarët e tjerë kanë dalë negativ me korona virus.

 

Qardaku dje doli pozitiv me COVID_19, një lajm që tróndítì Superligën pasi mund të vendosej në pikëpyetje nisja e kampionatit.

 

Vetë futbollisti shkodran kërkoi test të dytë dhe sot janë kryer 27 tamponë të cilët kanë dalë të gjithë negativë.