Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha ka shkuar dje në protestën e organizuar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, një ditë pasi fadromat rrafshuan godinën.

Lideri historik i selisë blu, Berisha ka shkuar mes protestueseve, ndërsa mban në fytyrë një maskë për t’u mbrojtur nga pandemia globale e COVID-19.

Nga pamjet e shpërndara në rrjetin social të ish-kryeministrit Berisha, qytetarëve u ka bërë përshtypje, fakti se ai mban me vete tri truproja të fuqishme.

Ata pyesin se përse Berisha mban kaq shumë njerëz pas vete kur del në publik dhe kush i paguan ata, pasi tashmë ai nuk ka asnjë post publik.

Një komentues tjetër i kujton Haklajt:

“Po te ishin Haklajt gjall do dilje jasht o gomar vjen nipi haklavej per homazhe ne shqipni c do vit fshihesh si lepur dhjet ne brek till. burr je ti o kriminel”