Aktorja turke, Didem Balçin, e njohur për shqiptarët me rolin e Selxhan në serialin “Ertugrul”, i ka dhënë fund beqarisë në një ceremoni martesore shumë të pazakontë.

Së bashku me bashkëshortin e saj Can Aydin kanë kurorëzuar dashurinë e tyre në prani të të afërmve por ndryshe.

Familjarë dhe miq e kanë parë celebrimin e tyre online dhe këtë aktorja e ka treguar nëpërmjet fotove të publikuara në Instastory.

Çifti ka respektuar të gjitha masat mbrojtëse duke mbajtur maska dhe duke ftuar në kurorëzim një numër shumë të reduktuar njerëzish.

Në ceremoninë e tyre ishin të pranishëm vetëm prindërit dhe dëshmitarët e çiftit, të cilët i thanë “Po” njëri-tjetrit teksa pjesa tjetër e “dasmorëve” i shihte nga shtëpia