Jona Kalemaj dhe Matilda Gega mbeten shoqe dhe pas shumë kohësh nga pjesmarrja në edicionin e njohur shqiptar, Big Brother. Kësaj radhe ka qenë Jona ajo që ka postuar një foto të vjetër me mikeshën e saj, por komentet janë dyshuese.

 

“Mos i beso fotos, ishim duke u zënë në fakt,”– shkruan Jona Kalemaj. Ndërsa ka etiketuar Matilda Gegën.

 

Postimi i Jona Kalemit.
Por, nga ana tjetër edhe Matilda ka një koment thumbues: “Çne postove foto me mu se s’kam as ditëlindjen. Nëse do lek borxh dije që s’kam.”

Me sa duket dy ish-banoret e Big Brother kanë krijuar një raport të tillë miqësor, saqë nuk i lenë pas edhe batutat, për të bërë lëmsh ndjekësit në Instagram, që mendojnë se mes Jonës dhe Matildës mund të ketë nisur sherri.

 

Megjithatë edhe pas kaq vitesh në distancë, dy ish-banoret e BB janë ndër të paktat që kanë mbajtur raportin e tyre shoqëror, dhe vazhdojnë të komunikojnë me njëra-tjetrën.