Dashi:

Hëna e plotë në datën 8, në tranzit në shenjën zodiakale të Peshores, tregon që në mes të javës mund të përjetoni momente agjitacioni. Nuk do të jetë e lehtë dhe mund të përballeni me një zgjedhje të vështirë, në mos të pamundur. Por nëse nuk jeni të bindur për atë që mund të bëni, mos u nxitoni. Lejoni që koha të sqarojë gjërat. Kjo situatë do të trazojë kryesisht sferën profesionale. Në dashuri, megjithatë, ju jeni duke kaluar një moment të mirë. Venusi madje është në harmoni me Marsin dhe Saturnin këtë javë. Mund të vendoset një marrëdhënie e qëndrueshme, një mirëkuptim i mirë që do t’ju bëjë të vlerësoni akoma më shumë personin që doni.

Demi:

Horoskopi i javës sinjalizon një rikuperim. Atmosfera është më pak e tensionuar se sa ka qenë ditët e fundit, dhe do të ndjeheni më mirë. Kuptimi dhe dashuria që do të merrni nga të tjerët do ta bëjnë më të mirë javën e ardhshme. Vështirësitë që ndikojnë në punë mund të tejkalohen nëse ka punë në ekipo. Si në aspektin sentimental, ashtu edhe në atë familjar, do t’ju duhet përzemërsi. Do të keni nevojë për të dashurit tuaj për t’ju treguar se sa shumë ju duan!

Binjakët:

Horoskopi javor tregon se do të ketë një rënie të vogël. Ju mund të përballeni me vështirësi në lidhje me realizimin e një projekti që ishte shumë afër zemrës suaj. Por mos u tregoni shumë pesimistë, askush nuk është përgjegjës për këtë dështim dhe pas gjithë kësaj është vetëm një moment tranzicioni. Nuk përjashtohet mundësia që ambiciet tuaja profesionale ose arsimore të realizohen së shpejti. Duhet të gjeni mirëkuptim më të madh në jetën tuaj të dashurisë brenda ditëve në vazhdim. Disa madje mund të bëjnë njohje interesante në internet dhe do të jenë shumë të stimuluar.

Gaforrja:

Yjet rekomandojnë kujdes gjatë ditëve në vazhdim, sepse mund të keni probleme me familjen tuaj, duke qenë të gjithë nervozë. Tregohuni të sjellshëm me veten, por gjithashtu dhe mbi të gjitha me të tjerët. Ju jeni duke bërë më të mirën tuaj, por nuk jeni perfekt, dhe madje edhe në punë është normale të merreni me vonesa dhe bezdi të shkaktuara nga kjo periudhë. Planeti i dashurisë është gjithmonë në një aspekt të veçantë në ditët në vijim. Ndoshta nuk mund t’i shprehni ndjenjat ashtu si dëshironi. Ekziston një pengesë për të kapërcyer, dhe duhet të bëni durim, para se të gjeni qetësi.

Luani

Dsa komplikime dhe keqkuptime do t’i bëjnë disa nga ditët në vijim mjaft të tensionuara. Do të ketë pengesa, madje edhe bllokime, por mos u përpiqni t’i impononi gjërat. Më mirë të prisni disa ditë para se të merrni vendime drastike në lidhje me punën dhe studimin. Diçka mund të ndryshojë së shpejti. Prania e Venusit në Binjakët mund të tregojë lindjen e një miqësie virtuale. Për momentin, ju me të vërtetë nuk dini si të silleni, por mund të zgjasë edhe ca kohë.

Virgjëresha:

Ju pret një javë e ngjeshur, dhe disa do të ndihen nën presion. Disa do të kenë një punë të ndërlikuar për të bërë nga shtëpia. Të tjerët thjesht do të shqetësohen nga ritme të ndryshme dhe do të luftojnë për të arritur të njëjtat rezultate si më parë. Mundohuni të pushoni më mirë, mbase duhet të ndryshoni zakonet tuaja për t’u përshtatur më mirë me këto nevoja të reja. Nëse jeni në një lidhje të re, lërini të shfaqen ndjenjat tuaja, edhe nëse në një mënyrë virtuale. Kjo situatë do të përfundojë herët a vonë, kështu që mos kini frikë.

Peshorja:

Horoskopi i javës nga 6 Prilli 2020 sinjalizon tension rreth datës 8. Hëna e plotë që do të përshkojë shenjën tuaj sjell disa ndërlikime më shumë sepse ju detyron të reflektoni për disa qëndrime të gabuara që mund të keni. Eshtë koha për të hapur sytë dhe të kuptoni se disa nga bllokimet tuaja janë shkaktuar nga frika e brendshme, dhe jo nga faktorët e jashtëm. Venusi dhe Saturni janë në pamje të mirë dhe çiftet që kanë qenë së bashku për ca kohë gjithashtu mund të rizbulojnë një mirëkuptim më të madh.

Akrepi:

Horoskopi javor ka vetëm një rekomandim për ju, i cili është që të mos vazhdoni me shumë mendime të padobishme! Mos i ndërlikoni gjërat me mendime dhe shqetësime që ekzistojnë vetëm në mendjen tuaj. Do të jetë kundërproduktive dhe madje do t’ju ndalojë të veproni. Mos u merrni me detaje të parëndësishme. Dashuria, pas një periudhe të shkurtër rënieje, do të shkëlqejë përsëri. Nëse jeni çift, shfrytëzoni rastin të afroheni më shumë me partnerin tuaj.

Shigjetari:

Javën tjetër një person afër jush mund t’ju tërheqë në një debat të pafund. Mos u merrni me humbje të panevojshme kohe. Në të vërtetë, konsideroni se energjia juaj mund të investohet duke bërë diçka më konstruktive. Me Venusin që duket interesant, mund të mbështeteni në një bukuri dhe karizëm të shkëlqyer. Për fat të keq nuk do të keni mundësi të mëdha për t’u admiruar nga të tjerët. Dhe vetëm media sociale në këtë kohë mund t’ju ndihmojë të shfaqni personalitetin tuaj dhe të kapni interesin e dikujt që ju pëlqen.

Bricjapi:

Horoskopi i kësaj jave ardhshme tregon se mund të jeni nervozë për disa shqetësime të lidhura me paratë. Duke pasur parasysh situatën aktuale, është më se e mundur që disa të vuajnë nga vështirësi. Ju do të duhet të mobilizoheni për të rikuperuar një shumë të dhënë borxh ose për të gjetur diçka për të paguar një llogari të papritur. Por mos u dorëzoni, sepse e dini që duke kontrolluar veten do të jeni në gjendje të ngjisni çdo mal! Një fqinj ose dikush që po kujdeset për ju mund t’ju ndihmojë të gjeni përsëri buzëqeshjen tuaj. Mos u bëni indiferentë ndaj atyre që duan t’ju tregojnë interesin e tyre.

Ujori:

Ju po përballeni me një gjendje shumë të veçantë astrologjike, në të cilën theksohet Marsi i cili sjell energji dhe dëshirë të madhe për të vepruar. Por edhe Saturni më i butë i cili ju shtyn të jeni më racionalë dhe të ashpër. Nuk do jetë e lehtë të vendosni se cilën rrymë do të ndiqni. Por gjithashtu do të duhet të merreni me mundësitë reale para se të zgjidhni cilën rrugë të shkoni. Do të mbështeteni nga të dashurit tuaj javën e ardhshme dhe ngadalë do të jetë më e lehtë për ju të kuptoni se çfarë të zgjidhni.

Peshqit:

Nuk ju mungon krijimtaria, dhe për horoskopin e javës nga 6 prill 2020, mund të mbështeteni në shumë ide të mira që mund t’i ndani me kolegët ose klientët tuaj nëse punoni me punët e telekomunikacionit. Propozimet tuaja do të vlerësohen shumë dhe do t’ju bëjnë të ndiheni të kënaqur për angazhimin që merrni. Me tranzitin e Venusit tek Binjakët, i cili do të zgjasë disa muaj, mund të ketë një kthim prapa ose një marrëdhënie nga e kaluara që kthehet të jetë aktuale, si një miqësi e vjetër.