7 persona të infektuar me koronavirus janë shëruar mbrëmjen e sotme në Spitalin Infektiv.

Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama në një postim në rrjetet sociale.

“Lajm i mirë: 7 të shëruar sot”, shkruan shkurtimisht kreu i qeverisë.

Ndërkohë deri më tani bilanci i të shëruarve shënon numrin 41. Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur gjatë ditës së sotme se në vendin tonë janë konfirmuar me COVID-19 197 persona dhe kanë humbur jetën 10 prej tyre.