Drejtori i Partizanit, Olsi Rama u shpreh mjaft i zhgënjyer pas humbjes me skuadrën e Vllaznisë në “Loro Boriçi”.

 

‘Është një humbje që dhemb, sepse i bën shumë pis ujërat në klasifikim. Ne do të vijojmë të respektojmë garën, do të vijojmë të luajmë. Trajneri është marrë për një periudhë afatgjatë dhe kur e morëm nuk i kërkuam titullin kampion, por me idenë që të rindërtojmë bazat e asaj që filluam të hedhim një vit e gjysmë më parë.

 

Nuk jam aspak i kënaqur nga loja e ekipit. Po ndikon mungesa e shpirtit të grupit dhe skuadrës, mbase nuk janë mësuar të luajnë për këto objektiva. Fakti që u luajt pa tifozë është një humbje për futbollin, përballë një emergjence të tillë, kjo ishte e vetmja zgjidhje që jepej”.

 

I pyetur nëse i vëllai kryeministër i ka dhënë ndonjë këshillë për situatën mbi koronavirusin, Olsi tha se “Lani duart, por nga çfarë të lajmë duart është muhabeti”.Beteja për titullin? “Ne do i marrim ndeshjet një nga një dhe ne duhet të zbresim në fushë për të dhënë maksimumin. Sot nuk e dhamë maksimumin në fushë dhe merituam humbjen.

 

Nuk jam profet të mendoj ku mund të jetë Partizani në fund të sezonit. Të kalojmë këtë emergjencën për Partizanin dhe koronavirusin dhe pastaj flasim” përfundoi ai.