Nje aksident sapo ka ndodhur ne aksin rrugor Shkoder – Lezhe ku dy automjete jane perplasur me njera tjetren.

Ngjarja ka ndodhur ne afersi te fshatit Ashte dhe mendohet se shkak i perplasjes ka qene shpejtesia e larte dhe lageshtira ne rruge per shkak te reshjeve te shiut dhe mungesa e ndricimit ne rruge.